41 O Phillips (Zdravý)
Hlavní Hebert, Rank
Čároví Smith, Toomey

Počtvrté už Chicago na Floridě vyrovnat nedokázalo

Třikrát se hokejistům Chicagu podařilo eliminovat náskok domácích Panthers, na čtvrtý gól ze začátku třetí třetiny už ale odpověď nenašli. Dvakrát, stejně jako v minulém utkání v Tampě, se prosadil Connor Bedard a oba jeho krásné góly znovu potvrdily, jak mimořádně nadaného útočníka Blackhawks na posledním draftu získali. Už v první minutě se ze snadné branky radoval Ekman-Larsson, po přihrávce Reichela ale zblízka srovnal Dickinson. Panthers si vzali vedení zpět při přesilovce, kdy výtečnou střeleckou formu prokázal Reinhart, který šikovně tečoval nahození Tkachuka. Jenže ještě do přestávky vyrovnal Bedard, když sebral puk Stenlundovi a pohotovou střelou z ostrého úhlu šokoval Bobrovského. Po 27 minutách hry si sice vybral smolnou chvilku jinak velmi dobře chytající Söderblom, když si srazil za čáru Reinhartovu přihrávku, ale i potřetí se Chicagu podařilo srovnat. Rychlá reakce přišla opět z hole Bedarda, který nabral rychlost ve středním pásmu, pěkně si prohodil Ekmana-Larssona a přesnou ranou nedal Bobrovskému šanci. Rozhodující gól zařídil na začátku třetí třetiny v početní výhodě Verhaeghe. Na brankovišti se nejlépe zorientoval Reinhart a po jeho přiťuknutí už měl domácí útočník snadnou úlohu. Hawks se snažili, ze slibné pozice to zkoušel třeba Jones, a v závěru zatlačili svého soupeře do defenzívy, jenže obrana Panthers přežila i poslední příležitosti Bedarda s Johnsonem a mohla se radovat z těsné výhry 4:3. Florida sice dlouho těžila z výrazné střelecké převahy, Chicago ale mohlo těšit, že bylo až do samého konce ve hře o dobrý výsledek, ačkoliv to nakonec nedopadlo… „Je to frustrující. Po vítězství v Tampě už bychom chtěli nastartovat nějakou šňůru výher, ale zatím se nám nepodařilo vyhrát dva zápasy po sobě. Každá porážka bolí, ale asi si to zasloužili víc něž my. Měli jsme šance a byli jsme ve hře až do konce, to je určitě pozitivní, ale i tak to štve,“ pověděl Connor Bedard.