72 O Vlašić (Zraněný)
Hlavní Halkidis, Sutherland
Čároví Cherrey, McNamara

Solidní výkon k výhře nad Vancouverem nestačil

V neděli večer přivítali Blackhawks na domácím ledě hokejisty Vancouveru a přestože se jim začátek zápasu povedl a v jeho závěru bojovali o vyrovnání, nakonec odešli počtvrté v řadě poraženi. Canucks hráli druhý den po sobě a po cestě z Minnesoty byla na favoritovi utkání únava znát. Poměrně dlouho trvalo než hosté poprvé vystřelili na Mrázkovu branku, po první třetině ale mohli být spokojeni s vyrovnaným stavem 1:1. Chicagu zajistil v 10. minutě náskok Nick Foligno, když na brankovišti usměrnil přihrávku Andersona, jenže ještě před přestávkou se Canucks probudili v dvojnásobné přesilovce, kterou z pohodlné pozice proměnil ranou z voleje Pettersson. Na začátku druhé třetiny se sice podruhé v utkání trefil veterán Foligno, hosté však několika rychlými góly otočili skóre, dostali se do tempa a Chicago k ničemu příliš nepustili. Na Blackhawks byla patrná snaha, stejně jako byla znát celá řada důležitých absencí v sestavě. Obrana se Chicagu nadále rozpadá – kromě Korchinského (osobní důvody) jsou pro zranění mimo hru Jones (nespecifikované potíže v horní polovině těla), Tinordi (otřes mozku) a nově také Vlašić (horní polovina) – a Connor Murphy snad naštěstí rychle setřásl nepříjemnou ránu pukem do kolene, po které se jen těžko odbelhal na střídačku. Naději domácímu celku vystřelil v přesilovce Guttman, následnou aktivitu ale ve vyrovnání Blackhawks přetavit nedokázali. „Promiňte mi, že morální vítězství nesnáším. Ale s tou situací, ve které teď kvůli zraněním jsme… jsem na naše kluky hrdý. To by měl být standard, absolutní minimum, o jakém jsme spolu mluvili. Pak máte šanci zápas vyhrát. Asi jsme dneska hráli proti lepšímu soupeři než je Seattle (porážka ve čtvrtek 1:7), ale byli jsme o hodně lepší, byli jsme v pozici, kdy jsme mohli na konci vyrovnat. V určitých chvílích jsme v utkání dokonce vedli. Tohle bychom si měli uvědomit, že takhle musíme hrát ať je v sestavě kdokoliv. Takhle je potřeba hrát častěji, protože tohle je náš chicagský hokej,“ vyjádřil dvougólový střelec Nick Foligno.