Hlavní Meier, O’Halloran
Čároví Charron, Murphy, Shewchyk
Rozhodující gól Duncana Keitha z 88. minuty

Blackhawks vstali z mrtvých, první zápas rozhodl v 88. Keith

Blackhawks vstoupili do playoff tragickou první třetinou, po které v Nashvillu nabrali tříbrankovou ztrátu. Crawforda nejprve prostřelil Wilson a snadnou trefu přidal po chybě chicagského brankáře v rozehrávce Stålberg. Když v přesilovce Wilson svou tečí zvýšil už na 3:0, zdálo se, že je hotovo. Jenže po přestávce šel do hry Darling, brzy snížil Hjalmarsson a Predators sérií trestů posadili hosty na koně. V přesilovce 5 na 3 nadvakrát překonal Rinneho Sharp a slabší chvilku domácího gólmana pak opět v přesilovce využil Toews. Ve třetí části se Nashville dostal do tlaku po zbytečném vyloučení Hjalmarssona, Darling ale fantasticky chytil gólovou ránu Ellise a poradil si i s pokusy Smitha a Ribeira. V prodloužení mohli rozhodnout aktivní Forsberg nebo několikrát Neal, na druhé straně dobře stříleli Saad, Kane i Hossa a Blackhawks zahodili pár slušných přečíslení. O výhře v prvním utkání nakonec rozhodl až v 88. minutě Duncan Keith, jehož střelu od modré Rinne přes bránícího Volchenkova neviděl.

„Ani jsem si nevšiml, že je v brance, až později. Chytal výborně, měl tam dva skvělé zákroky a hlavně díky němu jsme to mohli otočit,“ chválil brankáře Darlinga těsně po utkání Duncan Keith a okomentoval rozhodující branku: „Myslím, že tu střelu vůbec neviděl. Nahodili jsme puk a zabojovali, Hossa tam odvedl kus práce u hrazení a pěkně mi posunul puk o mantinel. Dali jsme dnes dva góly v přesilovkách, to nám hodně pomohlo. Ale je to jen jeden zápas, čeká nás ještě dlouhá série. Teď už jsem trochu unavený, tak se těším do postele.“

Viktor Stålberg zvyšuje na 2:0

V průběhu druhé třetiny odstoupil se zraněním ve spodní části těla domácí centr Mike Fisher a Predators tak přeskupili formace a dohrávali dlouhý zápas jen s 11 útočníky. Fisher měl už před utkáním zdravotní potíže, nakonec se sice dal do kupy, zatím ale není jasné, jestli jeho aktuální zranění s tím předchozím nějak souvisí.

Antoine Vermette se skutečně do sestavy pro první zápas nedostal, také na druhé straně ale jarní posily na soupisce pro úvodní duel playoff chyběly. Cody Franson je mimo hru kvůli lehčímu zranění, i když do ranního rozbruslení zasáhl a oficiálně je zdravý, Mike Santorelli ale stejně jako Vermette zůstal pouze na tribuně, přestože je zdravotně určitě v pořádku. Po návratu k Predators nasbíral jen 4 body (1+3) ve 22 zápasech a nedokázal si tak udržet svou produktivní fazónu z Toronta, kde zaznamenal 29 bodů (11+18) v 57 utkáních.

Nashville těžil se své převahy na vhazování a na povedené střídání v útočné třetině dokázal často navázat. V první části donutil Hawks k řadě chyb v útočné třetině a byl daleko důraznější v osobních soubojích. Od druhé části ale hosté přidali a dokázali se postupně vrátit do utkání.

Velice dobré utkání odehrála čtvrtá formace Blackhawks a zlepšený výkon podal také Bryan Bickell, s 8 hity nejaktivnější hráč Chicaga v této herní činnosti. Se šesti pokusy byli nejčastějšími střelci Sharp a Hossa, nejvíce času na ledě (39:51) strávil Duncan Keith. Za domácí hrál nejčastěji Roman Josi (39:17), 9× střílel James Neal a sedm hitů nasbíral kapitán Shea Weber.