Hlavní Furlatt, McCauley, Pollock
Čároví Cherrey, Devorski, Heyer
Hráči Blackhawks oslavují branku Kanea na 3:0

Blackhawks domácí výhrou vybojovali sedmý zápas

O vítězi Západní konference rozhodne v noci na neděli až sedmé utkání. Chicago získalo během čtyř minut v polovině utkání tříbrankový náskok a přestože Ducks snížili po přestávce na 3:2, domácí už náskok dokázali ubránit. U všech tří branek ve druhé části asistoval Duncan Keith, po krásné individuální akci prostřelil Andersena ve 33. minutě Patrick Kane a za hosty pak rychle využil přesilovku ukázkovou tečí Maroon. Anaheim vstoupil do třetí třetiny výtečně, Hawks se nemohli dostat z pásma a brzy také inkasovali po ráně Stonera. Crawfordovi bránil v zásahu Silfverberg, gól ale platil a hosté tak ztráceli už jen jednu branku. Keith těsně uklidil dorážku Perryho, Maroon v několika šancích pokaždé o kousek minul a když se pár minut před koncem prosadili Shaw s Desjardinsem, bylo v podstatě hotovo.

Blackhawks mají bilanci 15:0 v zápasech playoff, ve kterých dal Marián Hossa alespoň jeden gól. Duncan Keith odehrál 28:35, potřetí v kariéře v playoff nasbíral tři asistence v jendom utkání a byl tak zaslouženě vyhlášen první hvězdou zápasu. David Rundblad nahradil v sestavě Kimma Timonena a na ledě strávil necelých šest minut, Kyle Cumiskey odehrál jen o chvíli víc. Z útočníků byl nejvytíženější Jonathan Toews (19:00), v jehož formaci brzy po začátku nahradil Hossu Patrick Kane. Andrew Shaw a Andrew Desjardins nasbírali dohromady 12 hitů, Bryan Bickell si připsal pět střetů (z toho tři v prvním střídání). Nicklas Hjalmarsson si připsal +4 a Marcus Krüger byl s pouhými třemi pokusy nejčastějším střelcem mužstva. Johnny Oduya zblokoval sedm střel.

V týmu hostí odehrál nejvíce Francois Beauchemin, 23:45, z útočníků pak Ryan Getzlaf, 20:03. Nejčastěji střílel Beauchemin, na Crawforda vypálil sedm ran. Clayton Stoner si připsal šest hitů, Thompson a aktivní Cogliano po pěti. Beachumeni, Getzlaf, Corey Perry a Patrick Maroon si všichni zapsali -3. Sami Vatanen zblokoval 4 střely.

Andrew Shaw se raduje ze svého gólu na 4:2

Blackhawks těžili z převahy na vhazování, hlavně v první třetině vyhráli na buly v drtivé většině případů. Tuto svou výhodu však nedokázali přetavit ve větší střeleckou produktivitu. Oproti předchozím zápasům ale domácí zvládli vstup do utkání lépe, i když s agresivním forčekingem Ducks měli stále dost potíží. Dvě dobré příležitosti mělo Chicago po chybách Getzlafa a později Vatanena, ani Saad, ani Teräväinen ale blízko před Andersenem neuspěli. Skóre se tak poprvé měnilo až ve 29. minutě, kdy rozjetý Saad střelou mezi betony gólmana Anaheimu. Po dobrém střídání druhé pětky pak Keith několikrát naznačil střelu než posunul puk doprava na Hossu a slovenský útočník našel dost prostoru u pravé tyčky. Na 3:0 pak přidal po parádní kličce na středu Kane, i když jeho střelu možná ještě na čáře dorazil kapitán Toews.

Ducks rychle snížili po Maroonově teči a ve třetí třetině měli obrovskou územní převahu, jenže víc než sporný gól Stonera už neurvali a přetížená obrana Hawks v čele s brankářem Crawfordem tlak ustála. V závěru pak zabojoval Desjardins, Shaw přetlačil Getzlafa a teprve třetí střelou domácích v poslední dvacetiminutovce získal Chicagu dvoubrankový náskok. Po stejné kombinaci přidali Hawks ještě jednu trefu do prázdné a po výhře 5:2 se tak fanoušci obou celků mohou těšit na rozhodující sedmý zápas. Hráči nyní dostali den navíc, před posledním duelem série budou odpočívat dva dny.