Hlavní McCauley, O’Rourke
Čároví Barton, Heyer
Blackhawks před utkání ocenili bývalého útočníka Érica Dazého

Blackhawks nedali Detroitu doma ani gól

Chicago se před krátkou povinnou dovolenou s fanoušky nerozloučilo pěkně, když po matném výkonu prohrálo s Detroitem 0:4. Red Wings brzy využili děravé obrany domácích a rychle vedli 2:0. Ve zbytku úvodní třetiny je pak již nemuselo mrzet, že na brankáře Glasse prakticky nevystřelili, Blackhawks ze zlepšeného výkonu kontaktní branku nevytěžili. Ve druhé třetině se hra srovnala, ačkoliv Detroit spíš čekal na své šance a byl blíže tomu, aby pohnul skóre. Když ve 46. minutě zavezl puk do pásma Zetterberg a pěkně zakombinoval s Manthou, bylo definitivně rozhodnuto. Chicago Petra Mrázka v brance Red Wings prakticky neohrozilo a český gólman si 27 zákroky zasloužil čisté konto. V dobré šanci minul David Kämpf a asi pětkrát se ve slibné pozici ocitl víceméně náhodou Ryan Hartman, žádná akce však gólem neskočila. „Nekoukalo se na to dobře. Příšerný je možná slabé slovo, klidně řekněte, že jsme se dneska hry na ledě nezúčastnili. Ani náhodou to nestačilo,“ láteřil kouč Quenneville. „Teď si (týden) odpočineme, možná si trošku užijeme, ale na hokej nesmíme zapomenout. Ostatní týmy budou hrát dál. A až se vrátíme, tak si každý musí uvědomit, že musíme zabrat víc než v první půlce sezony. Abychom měli šanci (na playoff), tak potřebujeme, aby všichni hráli v každém utkání naplno.“

Blackhawks před utkáním v rámci akce “One More Shift” ocenili bývalého útočníka Érica Dazého. Rodák z Montréalu odehrál během své kariéry v NHL celkem 601 utkání, ve kterých nastřílel 226 branek a přidal 172 asistencí. Všechny zápasy odehrál Dazé v dresu Blackhawks, kteří si jej vybrali ve 4. kole draftu 1993. Jeho největším úspěchem je ocenění pro nejužitečnějšího hráče Utkání hvězd 2002 a o šest let dříve byl vybrán do All-Stars týmu nováčků. Do NHL naskočil Dazé rovnou po svém konci v juniorské lize, odkud odcházel se dvěma trofejemi (pro osobnost roku a za férové výkony) a se zlatou medailí z juniorského šampionátu, jehož se stal nejlepším střelcem. Kanadu později reprezentoval ještě dvakrát na MS. Aktivní kariéru ukončil Dazé jedním zápasem v sezoně 2005/2006, už před výlukou o rok dříve jej ale trápily dlouhodobé potíže se zády, kvůli kterým musel pověsit brusle na hřebík předčasně. Do Chicaga přišel v době, kdy Blackhawks patřili mezi lepší týmy NHL a postupně s klubem prožil setrvalý pád na dno. Následný vzestup, který po několika letech skončil v roce 2010 ziskem Poháru, už se jej bohužel netýkal.