Hlavní Charron, Rank
Čároví Gawryletz, Rody
Momentka z domácího zápasu s Calgary

Calgary zvítězilo v Chicagu a playoff se vzdaluje

Blackhawks prohráli také druhé utkání proti Calgary a doma nezískali ani bod. Na chvostu Centrální divize nyní ztrácejí na Colorado 6 bodů, Minnesota má na poslední pozici zajišťující postup do playoff náskok ještě o jeden bod víc. Chicago sice začalo zápas dobře, když se už ve 4. minutě trefil v přesilovce pohotový DeBrincat, a domácí se později ubránili v dlouhém oslabení ve třech proti pěti. Jenže brzy po přestávce Flames z přečíslení vyrovnali a gól Ryana Hartmana o chvíli později nebyl po dlouhé konzultaci s videem uznán. Ve třetí třetině trefil DeBrincat brankovou konstrukci, v dobré šanci se objevil Hinostroza a z výborné pozice trefil Smitha Kempný. Jeff Glass se na druhé straně vyznamenal při šanci Backlunda, na střelu Stona tři a půl minuty před koncem ale nedosáhl. Zdálo se, že Gaudreau zahrál puk nedovoleně, video však nepotvrdilo ani vysokou hůl a vlastně ani to, že hostující útočník puk vůbec zasáhl. V závěru přidali Flames gól do prázdné a Kane jen korigoval pár vteřin před koncem na konečných 2:3. „Je to frustrující, nevím co na to víc říct. Myslím, že jsme hráli docela dobře a měli hodně šancí. Musíme vyhrávat zápasy, když dostaneme jen dvě nebo tři branky. Na video si nemůžeme stěžovat, stejně je to vždycky na nás a záleží jen na konečném výsledku. Jsme určitě pod stále větším tlakem. Jak se blíží konec sezony, tak si začínáme uvědomovat, že to asi máme spočítané. Nezbývá nic jiného než se soustředit na další zápasy,“ vyjádřil se kapitán Jonathan Toews.