22 O Davidson (Zdravý)
Hlavní Peel, Walsh
Čároví Baker, Nagy

Hawks nezvládli zápas v Calgary a prohráli popáté v řadě

Krátký výjezd na západ Kanady se Chicagu nepodařil a po porážce 3:5 v Calgary se vrací domů s prázdnou. Po několikadenní přestávce budou mít příležitost ukončit sérii pěti porážek v řadě doma proti Carolině. Utkání s Flames nemohlo začít hůř, když už ve 3. minutě narazil Keith Dubého na mantinel a zápas pro něj skončil. V dlouhém oslabení Hawks inkasovali po kombinaci do prázdné branky, žádná další šance se ale neujala. Chicago vystřelilo na branku Davida Ritticha dohromady jen 15 pokusů, přesto se do půlky utkání radovalo ze tří branek a slibného náskoku. Nejprve v přesilovce 5 na 3 srazil přihrávku Kanea do sítě Toews, pak se od modré pěkně trefil navrátilec do sestavy Rutta a po přímočaré akci zvýšil Saad. Jenže ještě do přestávky se povedenou ranou prezentoval Tkachuk a pak domácí potvrdili, že ve třetí třetině se jim daří. Naděje Blackhawks držel brankář Crawford, několikrát mu na poslední chvíli pomohli spoluhráči, čekání na gól však šest minut před koncem ukončil Monahan a vzápětí si Frolíkovu přihrávku smolně srazil Anisimov. Na utkání, ve kterém se kapitán Toews těšil ze svého 300. gólu v soutěži, budou chtít hosté brzy zapomenout. „Dostali nás pod velký tlak, stále byli v útoku a hráli rychle a šikovně,“ řekl Corey Crawford. „Občas se nám něco podařilo, ale nehráli jsme pořádně celých 60 minut. Pokud neudržíte výkonnost po celý zápas, tak v téhle lize nemůžete vyhrávat,“ postěžoval si Brandon Saad.