Hlavní O’Halloran, St. Pierre
Čároví Galloway, Gawryletz
Dominik Kahun skóruje podruhé v utkání (© Bill Smith/NHLI via Getty Images)

Blackhawks protáhli vítěznou sérii na 7 utkání

V neděli se Chicago střetlo s odvěkým rivalem z Detroitu a po výhře 5:2 oslavilo již sedmé vítězství v řadě. Výtečnou formu potvrdili Blackhawks vydařeným začátkem a po první třetině vedli po trefách Kahuna se Stromem 2:0. Jenže Detroit pak převzal iniciativu a domácí se museli spolehnout na pozorného Cama Warda v brance, který přispěl celkem 43 úspěšnými zákroky. Když v 56. minutě snížil z ideální pozice Nyquist, zdálo se, že fanoušky čeká drama. Jenže Athanasiou ve skvělé příležitosti minul a o chvilku později naopak překonal Berniera střelou na bližší tyčku Kane. Ten se prosadil ve 14. utkání v řadě a během této šňůry zaznamenal 31 bodů (11+20). V posledních zápasech se však Chicago může opřít také o produktivní formaci DeBrincat, Strome, Kahun. „Miluju, když o něco hrajeme a když kluci věří, že pokud takhle budeme pokračovat, tak máme naději. Samozřejmě můžeme ovlivnit jen svoje výkony, snažit se vyhrávat a udržet se na vlně,“ vyjádřil se Ward poté, co se Blackhawks přiblížili na 4 body od posledního místa v playoff.