91 LK Caggiula (Zraněný)
63 O Dahlström (Zdravý)
Hlavní O’Halloran, St. Pierre
Čároví MacPherson, Nansen
Blackhawks se radují po vítězném utkání (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Ze dvou zápasů s Coloradem mají Hawks dva body

O víkendu se Chicago utkalo dvakrát s Coloradem a zatímco v Denveru prohrálo 2:4, na domácím ledě následně zvítězilo po prodloužení 2:1. Avalanche drží aktuálně poslední postupovou příčku pro playoff a Blackhawks na ně na 11. místě ztrácí pět bodů. V odvetě Chicago zasypalo ve vynikající formě chytajícího Grubauera celkem 42 pokusy, překonalo jej ale pouze dvakrát. Náskok hostujícímu týmu zajistil v přesilovce 5 na 3 Kerfoot, když o něj odrazil svou ránu Barrie. Blackhawks srovnali podobným způsobem, když v končící přesilovce vypálil Seabrook a puk tečoval do sítě Anisimov. V prodloužení se po levé straně protáhl Keith, natlačil se před brankáře Avalanche a zajistil domácím bod navíc. Sice důležitý, ale ve vzájemných zápasech s Coloradem potřebovali Blackhawks pro udržení naděje víc… „Ve třetí třetině jsme hráli výborně, nic jsme jim nedarovali. Bylo by fajn dát na konci gól a stáhnout je o dva body, ale i tak ten jeden bereme a jdeme dál,“ pověděl gólman Crawford. „Dneska jsme nehráli moc dobře, hlavně v první a třetí třetině nás přehrávali. Z těchto dvou zápasů jsou to ohromně důležité body, i když dneska máme štěstí, že máme alespoň jeden,“ zhodnotil Grubauer.