Hlavní Hanson, Hebert
Čároví Gawryletz, Gibbons
Hráči Blackhawks slaví výhru (© Gregg Forwerck/NHLI via Getty Images)

Blackhawks otočili proti Carolině, poprvé se trefil Stillman

Poprvé po šesti zápasech se hráči Blackhawks radovali z výhry, když Hurricanes porazili na třetí pokus po prodloužení 2:1. Utkání nabídlo celou řadu dobrých střeleckých příležitostí, brankáři Collin Delia s Petrem Mrázkem ale předvedli parádní výkon. Český brankář zlikvidoval třeba dva brejky DeBrincata, šanci Gaudetta i zakončení Stillmana při přečíslení a proti Kanovi mu ve druhé třetině pomohla tyčka. Delia, který v sezoně zastával pozici trojky za Lankinenen a Subbanem, zneškodnil velkou šanci Fasta a poradil si také s několika nepříjemně tečovanými střelami. Celkem pochytal 36 ran a překonal jej pouze v 10. minutě v oslabení Nečas, když se Keith srazil s rozhodčím a bývalý hráč brněnské Komety sám proti Deliovi nezaváhal. Keith krátce na to ze zápasu odstoupil s otřesem mozku a ze stejného důvodu po dalším smolném střetu skončilo utkání také pro Connollyho. V obraně byla ztráta o to citelnější, neboť debutoval mladý Alec Regula, nevedl si ale vůbec špatně. Chicago mělo skvělý vstup do druhé části a soupeře zatlačilo do obrany, vyrovnání se ale Hawks dočkali až pár minut před koncem, když Suterovu střelu lehce tečoval Riley Stillman, pro kterého to byla první trefa v NHL. V prodloužení zajistil Chicagu výhru DeBrincat, když zaskočil Mrázka střelou přes bránícího hráče a radoval se z gólu v pátém utkání v řadě. „Byl to vyrovnaný zápas a jejich brankář chytal skvěle, proto byl [Delia] pod tlakem, aby se mu vyrovnal. Předvedl pár výborných zákroků a udržel nás ve hře o dobrý výsledek,“ chválil gólmana Deliu trenér Colliton. „Byla to dobrá střela, puku jsem se jen trošku dotknul. Měl jsem nějaké šance i dřív, ale jsem rád, že mi to tam už spadlo,“ těšil se Stillman, jehož mladší bratr Chase v noci na pátek pomohl Kanadě ke zlatu na MS hráčů do 18 let.