Hlavní Hebert, St. Pierre
Čároví Alphonso, Gibbons
Alex DeBrincat se raduje z gólu na 4:0 (© Glenn James/NHLI via Getty Images)

Blackhawks oplatili Dallas porážku, poprvé se trefil Keith

Odveta v Dallasu bude domácí nejspíše hodně mrzet, utkání si asi z velké části prohráli sami řadou trestů ve druhé třetině. Blackhawks za 40 minut hry vypálili na branku Khudobina pouze 8 střel, víc jich ale potřeba nebylo, protože o druhé přestávce měli pohodlný náskok 4:0. Už v 6. minutě se sám před gólmanem Stars jedním ze svých oblíbených zakončení prosadil Dominik Kubalík a radoval ze z 10. gólu v sezoně. V další šanci sice minul odkrytou klec, jenže brzy po přestávce těžil ze své výborné práce na brankovišti Söderberg a v přesilovce zvýšil na 2:0. Poprvé v sezoně se zdálky trefil Duncan Keith, další přesilovku využil DeBrincat a protože Hawks ubránili dvojnásobné oslabení v závěru třetiny, do třetí části vstupovali ve výborné pozici. Hintz sice po chybě v obraně šťastně snížil a o chvilku později vystřelil po pěkném sólu Dallasu naději Klingberg, jenže závěrečný tlak už Chicago v čele s Lankinenem zvládlo a oslavilo výhru 4:2. „Je to pro nás důležité vítězství, věděli jsme, že se hraje o hodně. Určitě to z naší strany nebylo bez chyb, ale při bránění jsme si poradili a rozhodlo se v přesilovkách. Lankinen měl na začátku několik skvělých zákroků a od toho jsme se po první třetině mohli odrazit,“ liboval si trenér Colliton. „Nejspíš to nebyl náš nejlepší zápas, ale máme dva body, takže to bereme,“ doplnil Duncan Keith.