Hlavní Dwyer, Sutherland
Čároví Baker, Murray
Philipp Kurashev slaví svou branku (© Ben Jackson/NHLI via Getty Images)

Hawks v Columbusu znovu otočili, v prodloužení rozhodl Hagel

Letošní nepříliš přívětivou bilanci z utkání, kdy prohrávali po dvou třetinách hry, si Blackhawks v pondělí v Columbusu vylepšili a nakonec brali po prodloužení dva body. Do sestavy se poprvé po přestupu z Floridy dostali Connolly se Stillmanem, kterému uvolnil místo Zadorov. S podezřením na otřes mozku po zásahu pukem brzy odstoupil Boqvist a Chicago tak stejně jako v sobotu odehrálo většinu zápasu na pět obránců. Stillman zaujal důraznou hrou a během 21:23 zaznamenal čtyři hity, dvě střely, dva bloky a -1. U prvního gólu nechal Matteauovi příliš mnoho místa, Hawks však rychle odpověděli přesnou ranou Keitha v přesilovce. Ve druhé části se od modré dokonalou střelou prosadil Laine a po přestávce muselo Chicago dotahovat. Korpisala nejprve prostřelil Kurashev a ve 49. minutě zužitkoval dobrou práci u mantinelu debutant Brett Connolly, ačkoliv s jeho přízemním pokusem si měl gólman Blue Jackets jistě poradit lépe. Jenže z náskoku se Hawks neradovali dlouho, Laine se rozjel s pukem přes celé hřiště Laine, protáhl se kolem de Haana, který v odvetě ještě nebyl zcela fit, a kolem Lankinena vyrovnal na 3:3. V prodloužení pak těsně minul a na druhé straně se trefil po křižné přihrávce Dacha Brandon Hagel. „Letos mi to tam moc nepadá, tak snad teď přijdou další. Vím, že góly dávat umím, i v NHL,“ pověděl Hagel, pro kterého to byla šestá branka v sezoně. „Je super, že můžu hned od začátku přispět. Sebedůvěru jsem neztratil, rád bych navázal na to, jak jsem hrával dříve. Jsem připravený,“ vyjádřil se Connolly, který za čtyři předešlé sezony nastřílel celkem na 70 gólů. „Hrál hodně do těla, aktivně, zapojoval se do útoku. Až jsem ho musel trochu brzdit, ale dařilo se mu,“ ocenil trenér Colliton Rileyho Stillmana.