Hlavní Lee, St. Laurent
Čároví Berg, Kelly
Vinnie Hinostroza při gólu na 3:4 (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Hawks senzačně otočili zápas s Nashvillem a vyhráli 5:4pp

Když jen pár vteřin před koncem druhé třetiny prostřelil Granlund Subbana a krátce po přestávce přihrál stejný hráč před prázdnou branku Kuninovi, zdálo se, že ztráta 1:4 bude pro Chicago nepřekonatelná. Jenže v polovině třetí třetiny Blackhawks šokovali svého soupeře třemi rychlými trefami a přestože lacino zahodili následující dlouhou přesilovku, nakonec zvítězili v prodloužení 5:4. Skóre sice otevřel po výborné práci Hagela Suter, jenže Nashville postupně zatlačil Chicago do hluboké defenzívy. Několik šancí měl Dach a Kurashevovi chybělo pár centimetrů, převážně ale musel zasahovat Subban na druhé straně a dalším vynikajícím výkonem udržel hostující celek ve hře. Smutný zápas hrál dlouho obránce Murphy, který se připletl ke všem čtyřem inkasovaným brankám. Po gólu aktivního Kalynuka zakončil Hinostroza narážečku s Dachem a domácím nepomohl oni timeout. Suter získal puk za brankou a Kubalík nedal z ideální pozice Sarosovi šanci. Druhý bod zajistil Chicagu pěknou střelou na bližší tyčku Hagel a Hawks letos poprvé porazili Nashville, ačkoliv jen v prodloužení, ale také z tříbrankového manka v úvodu třetí části. „Dostali jsme se do velké ztráty, navíc v takhle důležitém utkání. Ale nepoložili jsme se, naše reakce mě moc těší,“ pověděl kouč Colliton. „Nevzdali jsme se. A pokud se chceme dostat do playoff, tak musíte občas vyhrát i takové zápasy,“ doplnil Hinostroza, který se trefil poprvé po svém návratu z Floridy. Doplněno: Adam Boqvist se vrátil po zranění a Hawks hráli na sedm obránců. To se ukázalo jako prozíravé řešení, neboť brzy ze hry odstoupil de Haan, kterého znovu trápí kyčel. Mimo sestavu zůstal Dylan Strome.