82 O Jones (Zraněný)
Hlavní Halkidis, Rank
Čároví Cherrey, Daisy

Blackhawks nestačili na Carolinu jasně 3:6

Pro jednoznačnou porážku si Chicago přijelo do silné Caroliny. Hawks sice v první třetině dvakrát vedli, jenže sami čtyřikrát snadno inkasovali a po dvou dalších gólech bylo v 25. minutě hotovo. Obrana Blackhawks brankáři Lankinenovi příliš nepomohla, jeden gól navíc padl po smolném odrazu od McCabea, který se hodně podepsal i pod další branku. Důležitý gól na 3:2 jde ale přímo za finským gólmanem, když ho Stepan překonal hodně lacino jen 17 vteřin po vyrovnání Staala. A protože Chicago čeká už dnes další zápas na ledě St. Louis, vytrpěl si Lankinen proti Hurricanes celé utkání, ačkoliv ve třetí třetině už nebylo moc o co hrát a jen přibývalo vyloučení (pro zranění nedohráli Tyler Johnson a Nino Niederreiter). Poprvé v sezoně se trefili Brandon Hagel, když zblízka těžil ze silné práce Toewse, a Adam Gaudette, který Raantu překvapil bekhendem v početní výhodě. Na konci už jen DeBrincat korigoval po sólu během jedné z mnoha dalších přesilovek. „Osm zápasů a jsme stále bez výhry, to je hrozné. Pořád se snažíme to brát pozitivně a říkat si, že se z toho dostaneme. Ale všichni na to samozřejmě myslí. Prostě se musíme soustředit na to, co je potřeba, abychom zvítězili,“ pověděl kouč Jeremy Colliton. Doplněno: Premiéru v NHL prožil obránce Isaak Phillips, kterého si Chicago vybralo v 5. kole draftu teprve před rokem, a během 11:07 zaznamenal dvě střely, jeden hit a menší trest. V Rockfordu letos kanadský hokejista s jamajskými kořeny stihl čtyři zápasy (0+2), zatímco loni po příchodu z juniorské ligy ze Sudbury zanechal u IceHogs dobrý dojem v 27 zápasech (2+7).