Hlavní Meier, Morton
Čároví Alphonso, Baker
Jonathan Toews a Connor McDavid (© Andy Devlin/NHLI via Getty Images)

Po nepovedené první třetině Chicago prohrálo v Edmontonu

V Edmontonu se Blackhawks vůbec nepodařila první třetina, kterou domácí vyhráli po snadných gólech 4:1, a trenér Derek King tak poprvé po čtyřech výhrách ochutnal porážku. McDavid pohodlně dorážel, Oilers lehce využili přesilovku proti třem, při vlastní početní výhodě pak Seth Jones namazal Yamamotovi a sám před Lankinenem se ocitl McLeod. Ještě před přestávkou sice prošla do sítě dvakrát tečována střela Jonese a Blackhawks se pak snažili ještě se zápasem něco udělat, jenže Kane trefil tyčku a brankář Lankinen také nebyl bez práce. Ve třetí části DeBrincat svým druhým gólem v utkání vystřelil naději, jenže v oslabení ujel Draisaitl a pár minut před koncem bylo hotovo. „Mají dobré mužstvo, proto musíme hrát celý zápas a nepokazit žádné střídání. V přesilovce jsme dělali chyby, ztráceli puk a prohrávali souboje. Sice jsme pak v dalších střídáních zase hráli dobře, ale takhle musíme hrát celou dobu. Nemůžete se to nabalit, pak je těžké se z toho vyhrabat,“ pověděl kouč King. Doplněno: Duncan Keith nastoupil poprvé proti Chicagu a při absenci Nurseho byl s 25:06 nejvytíženějším hráčem na ledě. Do statistik si připsal tři střely, dva bloky a +1. Do sestavy Hawks se vrátil po krátké absenci Brandon Hagel a poprvé proti Oilers nastoupili bývalí hráči Edmontonu Khaira s Calebem Jonesem. de Haan utkání vynechal kvůli poraněnému zápěstí.