Hlavní MacDougall, St. Laurent
Čároví Nansen, Rody
Dominik Kubalík se raduje z gólu (© Rob Carr/Getty Images)

Blackhawks vyhráli po 16 letech ve Washingtonu

Téměř 16 let trvalo než se Chicago radovalo z výhry ve Washingtonu. Blackhawks nad svým soupeřem dvakrát vedli, ale nakonec ve třetí třetině vyrovnával pěknou ranou Seth Jones (přihrával debutující Josiah Slavin) a po nezvykle vlažném prodloužení rozhodl v nájezdech Patrick Kane. Marc-André Fleury opět mohl děkovat svým tyčkám, které ho zachránily hned při několika střelách Capitals, v nájezdech také díky jejich pomoci neinkasoval a celkem pochytal 25 střel. Skóre otevřel na konci první třetiny DeBrincat, když si vyměnil puk s Kanem a pohodlně si poradil s Vaněčkem v domácí brance. Po delším gólovém půstu se trefil Dominik Kubalík, když mu v přesilovce posunul puk DeBrincat a český útočník zamířil pohotově a přesně. Pokud Fleurymu několikrát pomohla tyčka, u druhé a třetí branky mu naopak štěstí poněkud scházelo. Nejprve lehce srovnal po odraženém kotouči Kuzněcov a krátce po druhé přestávce se z trestné dostal do brejku Hathaway. Jeho střelu sice brankář Hawks pokryl, puk však přesto skončil v síti. Po ráně Jonese se pak Chicago dotáhlo a v nájezdech překonal Vaněčka Kane mezi betony. „Čas od času nás zmáčkli, ale nedali jsme se. Snažili jsme se hrát hodně jednoduše a i když jsme dělali chyby, tak jsme tuhle výzvu zvládli,“ pochvaloval si trenér Derek King. „Neměl jsem moc prostoru na to, abych šel do brány, tak jsem se s pukem otočil a v tu chvíli jsem si ho [Jonese] všiml, jak si najíždí na střed. Pak už to byla snadná přihrávka,“ popsal Slavin situaci před svým prvním bodem v NHL.

Seth Jones slaví vyrovnávací branku (© John McCreary/NHLI via Getty Images)

„Myslím, že jsme odvedli skvělou práci v tom, že jsme dodržovali taktiku, k ničemu jsme je úplně nepustili a podpora od jejich fanoušků potom nebyla taková. Tím jsme si dali šanci k tomu, abychom zápas mohli vyhrát a [Fleury] nás podržel výbornými zákroky,“ zhodnotil Jones.

Josiah Slavin při svém debutu odehrál ve čtvrté lajně 10:40 a připsal si kromě asistence ještě tři střely. Connor Murphy odstoupil na začátku druhé třetiny po hitu Ovechkina a zdá se, že utrpěl otřes mozku.