Hlavní Skilliter, St. Laurent
Čároví Brisebois, Kelly
Dylan a Ryan Stromeové na vhazování (© Elsa/Getty Images)

V pěkném utkání Hawks prohráli s Rangers 2:3

Blackhawks na víkend vyrazili do New Yorku k zápasům proti rozjetým Rangers a Islanders, kteří jsou naopak na chvostu Metropolitní divize. Zatímco Fleurymu v poslední době tyčky často pomáhaly, tentokrát mělo Chicago smůlu a tyčky zvonily na druhé straně. Povedený výkon proti dobrému soupeři, který však nastoupil podruhé ve dvou dnech, nakonec na body nestačil, Rangers zvítězili 3:2. Chicago poslal do vedení v závěru první třetiny Kane, když snadno zakončil sklepnutí Hagela, které zavánělo vysokou holí. Třemi góly pak domácí otočili a pokaždé v tom měl prsty bývalý hráč Hawks Artemi Panarin. Nejprve zapsal asistence při přesilovkové trefě Ryana Stromea, pak bodoval i při druhé brance, když se na brankovišti nejlépe zorientoval obránce Fox, a třetí gól uklidil do odkryté branky sám. V powerplay sice Hawks po střele DeBrincata se štěstím snížili, jenže na víc to nestačilo. Přesto se za sobotní výkon nemusí stydět, Rangers se dokázali vyrovnat a třikrát je od gólu dělila jen tyčka. „Proti výbornému soupeři jsme byli až do konce zápasu ve hře. Nebyl to žádný debakl, bojovali jsme a hodně se nám toho podařilo. Vždycky uděláte nějakou chybu, to se stalo i dnes a zaplatili jsme za to. Ale něco vám řeknu: když jsem sem přišel, těch chyb jsme dělali 10 nebo 12 každý zápas a oproti tomu jsme se hodně zlepšili,“ hledal pozitiva trenér Derek King. Doplněno: V sestavě chyběli důležití obránci Jake McCabe, který se z rodinných důvodů vrátil do Chicaga, a kvůli otřesu mozku Connor Murphy. Z farmy proto Hawks povolali Iana Mitchella a ten si během 16 minut připsal tři bloky.