Hlavní Morton, St. Pierre
Čároví Kelly, Rody
Blackhawks slaví gól Stromea (© Bruce Bennett/Getty Images)

Blackhawks porazili po nájezdech Islanders 3:2

Souboj dvou ofenzivně nejhorších týmů soutěže, pokud jde o počet vstřelených branek při hře pět na pět, naplnil předpoklady: tři ze čtyř gólů padly při přesilovce nebo při hře bez gólmana. Chicago vedlo, když DeBrincat otřel v početní výhodě svou střelu o Hagela, domácí ale odpověděli po teči volného Pageaua. Ve 46. minutě se k puku šťastně dostal Dylan Strome, zamířil přesně mimo dosah Varlamova a s radostí oslavil svůj teprve druhý gól v sezoně. Islanders, kteří do utkání vstupovali se šňůrou deseti zápasů bez výhry, nakonec vydřeli alespoň bod. Při závěrečné powerplay se k tyči parádně trefil Dobson a v tu chvíli zbývalo do konce jen několik sekund… V prodloužení měli domácí puk často na holi, ale drželi se zpátky a diváci si museli skrz nezvyklou nudu počkat až na nájezdy. V nich se Fleury blýskl třemi zákroky a protože Kane si s Varlamovem lehce poradil, získali druhý bod za výhru 3:2 Blackhawks. „Daří se nám vyhrávat zápasy 2:1, 3:2 a jinak to nejde, když nedáváme góly. Snad nám to tam začne padat,“ pověděl Brandon Hagel. „Marc-André byl opět skvělý. Hlavně v nájezdech je vynikající. A je důležité, že si věříme, když na konci vedeme 2:1 nebo když je to 2:2. Klidně si zahrajeme prodloužení, nám to nevadí,“ říká kouč Chicaga Derek King.