48 O Kalynuk (Zdravý)
82 O Jones (Nemocný)
Hlavní Blandina, Luxmore
Čároví Deschamps, Tobias
Hráči Blackhawks slaví Fleuryho 500. výhru v NHL (© Francois Lacasse/NHLI via Getty Images)

Marc-André Fleury vychytal svou 500. výhru v NHL

Brankář Marc-André Fleury v Montréalu neinkasoval a v podstatě na domácí půdě oslavil svou 500. výhru v soutěži. Stal se teprve třetím brankářem (kromě Brodeura a Roye), který na tuto metu dosáhl. Proti Canadiens neměl kanadský reprezentant vlastně ani moc starostí, ačkoliv v poslední minutě si musel čisté konto zasloužit a celkově zneškodnil 30 střel. Kouč King zamíchal sestavou, do první lajny ke Kaneovi s DeBrincatem poslal Borgströma, Stroma nahradil Kurashev a místo zraněného Khairy nastoupil Hardman. Blackhawks k výhře 2:0 pomohli dva (letos) nečekaní střelci, když přesilovku po pěkné sehrávce Jonese proměnil kapitán Toews a právě Borgström přidal v 52. minutě pojistku. Pro Toewse to byla první letošní trefa, zatímco finský útočník, který potrestal chybu v rozehrávce Habs, se radoval teprve podruhé. Chicago mohlo přidat víc branek, Kanea ale dvakrát vychytal Allen a ve výborné pozici se neprosadil ani Dach. Mnoho šancí sice Hawks jinak neměli, Montréal si toho ale vypracoval ještě méně a obrana hostujícího celku posílená o navrátilce Murphyho s McCabem fungovala solidně. „Je to úžasné, hlavně když se mu povedlo vyhrát 500. zápas právě tady v Montréalu, kde v minulosti chytalo tolik skvělých brankářů. Všichni z toho máme radost, je pro nás pocta u toho být,“ pověděl po utkání Toews. Ke konci zápasu si Fleury užil aplaus domácího publika, pogratulovali mu na dálku i některé protihráči. „Dřív jsem měl vždycky dojem, že je NHL daleko, že je to na mě moc dobré a do ligy se nedostanu. Jen jsem se stále snažil chytat, jak nejlépe to šlo. Hodně pro mě znamená, že u toho bylo tolik lidí z Québecu a že jsou na mě pyšní, když se mi tohle podařilo,“ vyjádřil se Fleury, loňský vítěz Vezinovy trofeje, kterého Chicago získalo v létě výměnou z Las Vegas.