Hlavní Dwyer, O’Rourke
Čároví Cherrey, Toomey
Alex DeBrincat při jedné ze svých branek (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Hawks ocenili Fleuryho a porazili v prodloužení Washington

V utkání s Washingtonem si Chicago pomohlo třemi góly v přesilovkách, tři vteřiny před koncem ale Capitals vyrovnali a o vítězi tak rozhodlo až prodloužení. Blackhawks nastříleli ve druhé třetině tři góly během 34 vteřin, když nejprve DeBrincat využil přesilovku 5 na 3 a na brankovišti se posléze pohotově prosadili Kurashev s Entwistlem. Pro Kurasheva to byla první letošní trefa, Entwistle skóroval potřetí. Washington stáhl dvoubrankové manko a přestože Marc-André Fleury asi v těchto chvílích nemohl být spokojený se svými zákroky, svůj tým jinak podržel 42 zásahy. Pěknou přesilovkovou kombinaci zakončil DeBrincat a vrátil Chicagu vedení, které smazal v samotném závěru Sheary. V prodloužení měli Capitals puk na hokejkách, ale šanci si nevypracovali. Na konci dlouhého střídání zabojoval u mantinelu Kane a Dach sice z protiútoku napálil puk do brankáře Samsonova, jenže na brankovišti se objevil Caleb Jones a po snadné dorážce oslavil svůj první gól za Blackhawks. „Je to pro mě výjimečný den, klubu i fanouškům za to patří velké poděkování. Mám velké štěstí, že můžu v životě dělat to, co miluji, a doma na mě čeká skvělá rodina, která mě drží nohama na zemi. O pauzách bylo dojemné sledovat na kostce [gratulovat] kamarády, bývalé přátele, i mamku se ségrou, přestože jejich francouzština pro vás asi byla trochu náročnější,“ usmíval se Fleury po utkání, před kterým ho s rodinou klub ocenil za jeho 500. výhru v soutěži. První gól zápasu vstřelil Alex Ovechkin, který tím vyrovnal Andreychukův rekord NHL v počtu branek v přesilovce, devět jeho dalších střel ale Fleury zlikvidoval. Je to právě Fleury, kterému během své kariéry Ovechkin nastřílel nejvíc gólů. „Střílí hrozně tvrdě a jeho rány bolí, ale rád proti němu chytám. Je to vždycky výzva a nutí mě to, abych ze sebe vydal to nejlepší. Za ty roky jsme se střetli už mnohokrát, cením si toho,“ uvedl brankář Chicaga a trojnásobný vítěz Stanleyho poháru s Pittsburghem. Doplněno: Poprvé v sezoně nastoupil útočník Brett Connolly a během 11:32 zaznamenal jeden hit. Na farmě v Rockfordu nasbíral v 16 zápasech 11 bodů (5+6). Caleb Jones v sestavě nahradil Erika Gustafssona.