32 B Lankinen (Zraněný)
Hlavní Hanson, McIsaac
Čároví Apperson, Galloway

Patrick Kane je druhým nejlepším nahrávačem v historii klubu

Patrick Kane si při porážce s Floridou 2:5 připsal asistenci u gólu Caleba Jonese a s 720 přihrávkami se osamostatnil na druhém místě v historii Blackhawks. Na prvním místě je s 926 asistencemi legendární Stan Mikina, Denis Savard má na kontě 719 asistencí a Doug Wilson 554. Ze zápasu proti ambiciózním Panthers si jinak Chicago mnoho pozitiv neodneslo. V nedělním odpoledni místního času sice měli Blackhawks povedený začátek, když po úvodní příležitosti Verhaegheho soupeře během první třetiny pustili pouze ke třem střelám, přesto bylo o přestávce skóre vyrovnané 1:1. Kane nejprve ztratil při bránění Ekblada, který pohodlně proměnil pěknou přihrávku Reinharta, jenže o několik minut později lídr chicagské ofenzívy z rohu překvapil Bobrovského a bylo srovnáno. Florida postupně přidala, Fleuryho překonal ukrytou střelou Montour a krátce po začátku třetí třetiny zvýšil při hře ve čtyřech Weegar. Blackhawks se dostali zpátky do utkání zdařilou trenérskou výzvou a trefou Jonese těsně s koncem přesilovky, jenže na konci chyběl Kubalíkovi i Stromovi kousek k tomu, aby Bobrovského skutečně ohrozili. Načasování závěrečné powerplay se vskutku nepovedlo a Florida si snadno pojistila výhru 5:2. Blackhawks v utkání odpadli až příliš lehce, ať už herně nebo v bojovnosti. Na hit Gudase na DeBrincata, po kterém měli domácí přesilovku, nebo Marchmentovu hůl ve tváři Murphyho, když se obránce Hawks chystal ke střetu, nepřišla žádná odezva – zatímco po srážce de Haana s Marchmentem hned chicagského obránce vyzval k bitce Reinhart. „Porážky jsou na houby všude, ale doma o to víc. Pořád chodí hodně lidí, kteří nám fandí a podporují nás. Hodně si vážíme toho, že se nám snaží pomoct, abychom to zlomili,“ děkoval fanouškům Murphy s ohledem na to, že doma v United Center jsou Hawks už sedm zápasů v řadě bez vítězství. „Myslím, že jsme se té výzvě postavili docela dobře. Do třetí třetiny nastoupili s tím, jako by si řekli, že už toho mají dost, a začali pořádně hrát. Přesto jsme se s nimi dokázali udržet a nakonec i snížit. Alespoň jsme to dotáhli do chvíle, kdy jsme mohli odvolat gólmana. Bylo by pěkné, kdybychom byli aktivnější při napadání a necouvali. Právě o tom jsme spolu mluvili,“ vyjádřil se po utkání trenér Derek King.