Hlavní Lambert, Schrader
Čároví MacPherson, Rody
Kirby Dach (© Norm Hall/NHLI via Getty Images)

Chicago prohrálo pošesté v řadě, Arizoně podlehlo 4:6

Dvakrát se sice hokejisté Blackhawks dokázali vrátit do zápasu, nakonec si ale do Arizony přijeli pro porážku 4:6. Herní projev sice nebyl vyloženě špatný, pomineme-li, že Chicago využilo až pátou přesilovku, a hosté svého soupeře přestříleli 36:26, jenže proti aktuálně nejslabšímu celku v soutěži i to bylo málo. Do první přestávky šli Coyotes s náskokem 2:0 také díky vynikajícími zákroku Vejmelky proti DeBrincatovi, Chicagu se však podařilo brzy srovnat. Ze vzduchu se šikovně trefil Dach a další protiútok zakončil po přihrávce Toewse Entwistle (toho Arizona před lety draftovala ve 3. kole, za Coyotes ale nikdy nenastoupil). Jenže uběhlo jen několik minut a Kessel připravil na počátku přesilovky snadný gól Boydovi. Arizona pak znovu odskočila, když do sítě zapadla střela Kellera a protože trenérská výzva kouče Kinga nenašla u rozhodčích pochopení, inkasovali Hawks v následujícím oslabení znovu. Po šťastné teči Toewse a pěkné trefě DeBrincata v přesilovce, kdy mu ze vzduchu přiklepl puk Strome, sice Chicago zabojovalo alespoň o bod, ale domácí už závěr zápasu zvládli. „Nemůžeme to být pořád jen my trenéři, abychom hráčům říkali, co a jak mají dělat. Viděl jsem, že jsou dveře do šatny zavřené, tak jsem tam ani nešel (a nechal na nich, ať si to vyříkají sami mezi sebou). Vím, že jsou z toho všichni frustrovaní. Nejdůležitější je, abychom nepřestávali věřit, že máme dobrý tým, že se z toho vyhrabeme a poskočíme v tabulce nahoru. Musíme prostě hrát jeden za druhého, jako tým,“ vyjádřil se po šesté porážce v řadě trenér Derek King. Na poslední chvíli ze sestavy kvůli covidu vypadli Hagel s Gustafssonem a nová posila z Pittsburghu Lafferty. Do hry se tak dostal obránce Beaudin, ale naskočil pouze na dvě střídání.