Hlavní Morton, Pochmara
Čároví Flemington, Murray
Blackhawks slaví vyrovnávací gól (© Bill Smith/NHLI via Getty Images)

Kurashev rozhodl prodloužení, trefili se i Kane s Kubalíkem

V noci na pátek se Chicago nad domácím ledě utkalo s Montréalem a ještě před začátkem zápasu klub ocenil Andrewa Shawa, dvojnásobného vítěze Stanleyho poháru, který svou kariéru nedávno ukončil kvůli zdravotním problémům a v NHL odehrál téměř 550 střetnutí právě za Blackhawks a Canadiens. V samotném utkání mělo Chicago výborný vstup, v první třetině svého soupeře prakticky k ničemu nepustilo a když Kubalík proměnil akci po pěkné přihrávce Toewse, dostali se domácí do vedení. Po přestávce se však obraz hry otočil a Montréal svůj zlepšený výkon přetavil ve dva góly: nejprve srovnal z dorážky obránce Petry a Fleuryho pak v přesilovce překonal střelec Hoffman. Jenže utkání Blackhawks nakonec zvládli. Na začátku třetí části se z gólu po delší odmlce radoval Patrick Kane, když v přesilovce nachytal Montembaulta, nicméně další šance zůstaly nevyužity. A protože ani slibnou přesilovku krátce před koncem Chicago neproměnilo, rozhodlo o vítězi prodloužení. V něm měli puk na hokejkách Canadiens, jenže si šanci nevytvořili a naopak udeřilo z první příležitosti na druhé straně. Kurashev na hraně ofsajdu šikovně převzal puk a natlačil se do branky, kde po srážce s obráncem a gólmanem nakonec kotouč doklouzal za čáru. Neobvyklá situace skončila u videa, rozhodčí však oba sporné momenty posoudili ve prospěch domácích a švýcarský útočník tak vítěznou trefou potěšil komentátora Eddieho Olczyka. „Mám radost, že to vyšlo pro nás. Několikrát už jsem zažil, že to bylo naopak a prohráli jsme nějakým podivným způsobem, a tohle bylo určitě fajn. Ve druhé třetině jsme polevili, ale zabojovali jsme a zlepšenou hrou jsme je už ve třetí části do ničeho moc nepustili,“ radoval se trenér Derek King. Doplněno: Lukas Reichel se ve své premiéře rozhodně neztratil a během 16 minut zaznamenal tři střely a jeden blok. Poprvé za Chicago nastoupil i Sam Lafferty a za 15:17 si připsal dvě střely a dva hity. Ze sestavy vypadli kvůli covidu Strome s Dachem, naopak se vrátil Gustafsson.