Hlavní McIsaac, Pollock
Čároví Barton, McNamara
Calvin de Haan (© Bill Smith/NHLI via Getty Images)

Chicago prohrálo s Minnesotou jasně 1:5

Několik dní volna Blackhawks neprospělo a s letos velmi dobře hrající Minnesotou prohráli jednoznačně 1:5. Hned ze začátku dostali domácí výhodu přesilové hry, ve které si však nic moc nepřipravili, a naopak brzy po návratu vyloučeného Foligna na led prohrávali. Ani další přesilovkou, už za stavu 0:2, si Chicago nepomohlo k tomu, aby mu zápas neprotekl mezi prsty, a protože ještě před přestávkou prostřelil Fleuryho vcelku lacině bývalý hráč Hawks Ryan Hartman, dokráčela si Minnesota pro pohodlné vítězství. Hokejisté Wild byli od začátku aktivnější a důraznější, zatímco domácím chyběla někdy přesnost, někdy více energie a na tom mnoho nezměnily ani rvačky Stillmana a Entwistlea. Po trefě Addisona vystřídal Fleuryho Lankinen, který nestačil jen na zakončení Duhaimea do odkryté branky, v tu chvíli už ale bylo dávno rozhodnuto. Kahkonena připravil pět minut před koncem o čistém konto Dylan Strome, když po šikovné akci Kanea využil škobrtnutí brankáře Wild a svým čtvrtou gólem v sezoně alespoň zmírnil skóre. „Nečekal jsem to. Myslel jsem si, že do zápasu vletíme, měli jsme dost odpočinku a času na to, abychom potrénovali. Věděli jsme, že budeme hrát proti velmi dobrému týmu, ale měl jsem za to, že jsme nachystaní. Jenže hned od prvního buly na nás nastoupili, vyhrávali souboje a ukázali nám, proč jsou jedním z nejlepších týmů v lize. Byli jsme ospalí, nesoustředili jsme se,“ lamentoval trenér Derek King. Do sestavy se po covidu kromě Stroma vrátili také Dach a Seth Jones.