Hlavní Schlenker, Sutherland
Čároví Marquis, Murchinson
Dylan Strome střílí gól na 3:0 (© Dave Reginek/NHLI via Getty Images)

Strome přispěl hattrickem k výhře 8:5 nad Red Wings

Pokud si Blackhawks letos uvědomují, že k vítězství potřebují hlavně pevnou obranu a odehrát zápasy, ve kterých padá málo branek, tak ve středu v Detroitu na tohle přikázání pozapomněli. V utkání dvou tradičních týmů viděli diváci celkem 13 gólů, a protože jedna čtyřbranková třetina by Chicagu na výhru nestačila, je dobře, že takové proti Red Wings sehráli hned dvě. Domácí přitom začali slibně a deset minut Chicago k ničemu nepustili, jenže jejich snaha narážela na připraveného brankáře Fleuryho. A když Kubalík svou 10. trefou v sezoně zakončil zblízka přečíslení, obraz hry se úplně otočil. Strome proměnil pohlednou souhru v přesilovce, pak povedenou střelou po otočce Kanea zvýšil a ještě před přestávkou nabídl Laffertymu první gól za Chicago. Pro posilu z Pittsburghu to byla první trefa po téměř dvou letech (!), tehdy se prosadil také proti Detroitu. Náskok 4:0 sliboval pohodlný zbytek zápasu, jenže Red Wings začali nepříjemně dotahovat. Bývalý hráč Hawks Suter jen několik vteřin před druhou přestávkou snížil ranou, při které měl Fleury úplně zakrytý výhled, už na rozdíl jediné branky, ale následně hosté využili jeho dalšího vyloučení a znovu odskočili. Po teči střely Setha Jonese se Strome radoval ze svého prvního hattricku v kariéře. Detroit se sice ještě dvěma zásahy znovu dotáhl, ale chybu Leddyho potrestal Hagel a bylo hotovo. Dvěma góly se na výhře podílel DeBrincat a s 26 zásahy je čtvrtým nejlepším střelcem NHL. „Naposledy jsem dal hattrick během Memorial Cupu v roce 2017, už je to dávno. Posledních 12 nebo 13 zápasů se cítím dobře, daří se mi sbírat body a připomenout si, že tu se mnou podepsali smlouvu z nějakého důvodu. Pořád se to snažím potvrzovat,“ řekl Dylan Strome, kterého se Chicago pokouší delší dobu vyměnit a z posledních 8 zápasů má teď pěknou bilanci 4+5. „Neměl jsem z toho dobrý dojem, ale kluky dneska nic nezlomilo. Pořád jsme makali a když Detroit udělal chyby, tak jsme je využili,“ hodnotil krátce trenér King. Doplněno: Útočník Brett Connolly byl zapsán na listinu volných hráčů.