Hlavní Hebert, South
Čároví Daisy, Mills
Kirby Dach v akci před brankou Blues (© Scott Rovak/NHLI via Getty Images)

Blackhawks prohráli v St. Louis jasně 1:5

Sobotní utkání v St. Louis se Chicagu vůbec nevydařilo. Blues získali v první třetině dvoubrankový náskok, když nejprve Fleuryho prostřelil v přesilovce z pravé strany Perron a o pár minut později se před brankou v souboji s Carpenterem pohotově zorientoval Joshua. Blackhawks se mohli vrátit do utkání hned krátce po přestávce, jejich snaha ale zůstala jen na půl cesty. Dvojnásobnou přesilovku totiž využil Strome, který šikovně tečoval očekávanou přihrávku Kanea na DeBrincata, po hříchu to byl ale jediný gól v síti Blues. Domácí brankář Husso jinak neměl moc práce a pochytal celkem 15 střel, z toho pouze dvě ve třetí třetině. Do té totiž Chicago vstupovalo také s dvougólovým mankem, neboť chybu Hawks v obrané třetině ztrestal Tarasenko po pěkné kombinaci s Thomasem. Poslední dvacetiminutovka byla ze strany hostujícího týmu hodně vlažná a Hussa prověřil snad jen při přečíslení Seth Jones. Blues naopak přidali ještě dva zásahy a v poklidu zvítězili 5:1. „Měl jsem z toho dobrý pocit, když jsme sem přijeli. Říkal jsem si, že pokud zabereme, tak budeme mít šanci na dobrý výsledek. Věděli jsme, že mají dobrý tým, že to bude výzva. Ale tohle zdaleka nestačí. Musím si dávat pozor na pusu, ale tohle si prostě nemůžeme dovolit. S takovým výkonem nikoho neporazíte ani náhodou, to se nestane,“ láteřil trenér Derek King.