43 O Vlašić (Zdravý)
Hlavní Dwyer, Kea
Čároví Brisebois, Murray

Buffalo otočilo zápas v Chicagu, Hawks vedení 4:0 nestačilo

Když se Seth Jones radoval na začátku druhé třetiny ze své páté branky v sezoně, bylo v sestavě Blackhawks veselo. Po předchozích trefách de Haana, Laffertyho a Toewse z první dvacetiminutovky vedlo Chicago už 4:0 a zdálo se, že domácí fanoušky potěší před výjezdem na Floridu snadnou výhrou. Jenže podruhé v řadě se hra Blackhawks rozpadla a pohodlný náskok se vypařil. Ještě ve druhé části nestačil brankář Lankinen zareagovat na dvojitý odraz kotouče a když se ve 43. minutě bývalý hráč Hawks Hinostroza pohotově zorientoval na brankovišti, bylo srovnáno. Domácí sice odpověděli v přesilovce po přesné střele DeBrincata na bližší tyčku, ale dvě minuty před koncem zakončil pěknou kombinaci volný Tuch. Na prodloužení už nedošlo, Strome v závěru hasil nebezpečnou situaci před Lankinenem a jeho poněkud přísnější trest Sabres proměnili v další gól. Thompson při své ráně z levé křídla zlomil hůl, ale nešťastný Lankinen si puk odražený od zadního mantinelu srazil do branky. Čtyřgólový náskok byl domácímu celku málo, a přestože Buffalo svého soupeře přestřílelo 37:21, při obdržených brankách si Hawks vybrali kopec smůly. „Přestali jsme hrát zodpovědně, prostě jsme se rozhodli, že si na ledě budeme dělat, co chceme. Nehráli vůbec nic z toho, co jsme po nich vyžadovali. V první třetině ano, to jsme hráli pořádně. Ve druhé vůbec. Ve třetí chvilkama, ale to bylo jen na oko, aby se neřeklo. To nestačí. Jsem zaskočený, zklamaný. A oni by měli být taky. Poznáme v příštím utkání, jak moc je tahle porážka skutečně mrzí,“ nešetřil své hráče trenér Derek King.