34 B Mrázek (Zraněný)
Hlavní Kozari, St. Pierre
Čároví Murray, Nansen

Blackhawks otočili další zápas a porazili Seattle 5:4

Ve třetím utkání po sobě dokázali hráči Chicaga smazat dvoubrankovou ztrátu a dotáhnout zápas do vítězného konce. V neděli v pěkném středoevropském čase od 20.00 přivítali Hawks na svém ledě Seattle a brzy prohrávali po dvou snadných gólech 0:2. První třetina se pro Chicago nevyvíjela vůbec dobře, jenže v jejím závěru si domácí dokázali pomoct svou silnou zbraní z úvodu sezony – gólem v oslabení. Zatímco loni se v této situaci trefili pouze dvakrát za celou sezonu, v posledních třech zápasech skórovali v oslabení už počtvrté (!). Dobrou práci Blackwella, který si připsal svůj první bod za Blackhawks, tentokrát zužitkoval Jujhar Khaira a protože se o chvilku později trefil do odkryté branky v přesilovce Tyler Johnson, bylo o přestávce srovnáno. A góly padaly dál: v přesilovce skóroval i Max Domi a dalšími dvěma zásahy potrestal Kraken nedůslednou obranu Chicaga. V posledních zápasech nicméně Hawks ukázali, že si dovedou ve chvíli, kdy prohrávají, poradit a vyšlo to i tentokrát. V 53. a 54. minutě dvěma rychlými góly definitivně zvrátili stav na svou stranu opět Tyler Johnson po pěkné přihrávce Toewse od zadního mantinelu a pohotovou ranou Jason Dickinson. „Postupně jsme se zlepšovali a v důležitých chvílích jsme to na konci zápasu odbojovali jeden za druhého. Je příjemné vidět, jak se z nás stává tým. Ale hned po utkání jsem hráčům říkal, že tentokrát jsme měli vážně kliku,“ zhodnotil zápas trenér Richardson. „Hlavní je, že všichni makáme bez ohledu na to, jaké je skóre. Od prvního dne přípravy na sezonu o tom mluvíme, chceme, aby taková byla naše hra. Snažit se o to, co je potřeba, a soustředit se jen na to, co můžeme na ledě ovlivnit,“ pověděl střelec dvou branek Tyler Johnson.