32 B Stalock (Zraněný)
Hlavní Joannette, Rooney
Čároví Murray, Roethlisberger

Blackhawks na závěr kanadského tripu otočili zápas s Ottawou

Ke čtyřzápasovému výjezdu se hráči Chicaga vydali do Kanady a zatímco v prvních třech utkáních měli k bodovému zisku daleko, v Ottawě se jim nakonec podařilo zvítězit po prodloužení 4:3. Po porážce 1:4 ve Winnipegu nevstřelili Blackhawks ani gól do sítě montréalského brankáře Allena a v Torontu tahali za kratší konec už po pár vteřinách hry, kdy se trefil Nylander, a ještě před půlkou zápasu bylo v podstatě hotovo. Proti Senators naopak Hawks těžili z rychlého gólu Kanea, jenže na začátku třetí části to vypadalo, že na výhru Chicago ani tentokrát nedosáhne. Vedení Ottawě vystřelil z pěkně sehraného brejku Giroux a krátce poté Tkachuk pohodlně zakončil kombinaci do odkryté branky. Hawks se ale nevzdali a energii jim dodal gólem v oslabení Lafferty, když potrestal chybu Chabota na útočné modré. A tři minuty před koncem hosté srovnali – Tkachuk ztratil puk, Kane si v brejku dva na jednoho narazil s Domim a perfektní střelou překonal Søgaard podruhé. V prodloužení měli nejprve slušné příležitosti Senators, jenže udeřilo na druhé straně. Chabot při bránění přečíslení zariskoval a Athanasiou uklidil do sítě přihrávku Tylera Johnsona, který pohotově napravil svou chybu při špatném zpracování. Chicago je nyní o bod před posledním celkem tabulky Columbusem a po dvou zápasech v United Center vyrazí na další čtyřzápasový výjezd, tentokrát do Kalifornie. „I když to bylo 1:3, pořád jsme měli na střídačce dobrý přístup a nevzdávali jsme to. První třetina byla dobrá, druhá ne a ve třetí jsme po dvou obdržených gólech byli zaskočení. Ale potom přišel ten brejk v oslabení a najednou jsme cítili šanci,“ vyjádřil se střelec dvou branek Patrick Kane, který se s 1217 body posunul na třetí místo mezi nejproduktivnějšími americkými hokejisty v historii NHL před bývalého hráče Hawks Jeremyho Roenicka. „Vždycky jdu po takových zápasech rád do šatny a sleduju, jak si to užívají. Zaslouží si to, na začátku a na konci zápasu jsme hráli fakt dobře. Ve druhé třetině bychom se mohli zlepšit, ale když na závěr dlouhého výjezdu prohráváte o dva góly a dokážete se z toho vyhrabat, to o něčem svědčí,“ pověděl trenér Richardson. Doplněno: Proti Torontu debutoval v NHL Cole Guttman (23), útočník, kterého Blackhawks podepsali z univerzitní soutěže. Na centru třetího útoku si během 12 minut připsal jednu střelu, jeden hit a -1 a ve své první sezoně v AHL dosud nasbíral 30 bodů (16+14) v 39 zápasech.