Role Jméno
Hlavní Markovic, O’Rourke
Čároví Barton, Gawryletz

Blackhawks otočili zápas v Dallasu

Již poněkolikáté v letošní sezoně zvládli Hawks otočit zápas, který ve své polovině vypadal beznadějně. Dallas je sice nejlepším týmem Centrální divize a mezi ním a Chicagem zeje 27bodová propast, jenže v posledních dnech neprožívá povedené období a ve druhé půlce utkání se to projevilo. Blackhawks naopak znovu těžili ze spolupráce prvního útoku Kurashev-Domi-Kane, který zařídil při vítězství 4:3 všechny čtyři branky. Dvakrát se trefil Kane a během čtyřzápasové šňůry výher nasbíral celkem 10 bodů (7+3). Dokonalým způsobem tak krátce před uzávěrkou přestupů ukazuje, že jeho letošní nemastná sezona neznamená, že by nebyl připravený pomoci některému z adeptů na titul. Spekulace o zranění boku jsou ty tam a pokud se hovoří o Dallasu jako o jednom z možných zájemců o Kaneovy služby, předvedl se americký hokejista ve výtečném světle. Po úvodní brance Seguina zvýšil chytrou střelou po ledě Benn a když si v 25. minutě parádně poradil v přesilovce Robertson, vypadalo to s Chicagem bledě. Jenže v 31. minutě využil zblízka přesilovku také Max Domi a ještě do přestávky dvěma identickými góly srovnal Kane. Nejprve mu do prázdné přihrával právě Domi a o chvilku později stejným způsobem vyřešil přečíslení Kurashev. Vítězný gól vstřelil Max Domi z dalšího brejku a přestože v závěru visela výhra Hawks na vlásku (vyrovnání měl na holi Faksa a Seguinově přesné ráně chyběla vteřinka), nakonec to hosté ustáli. „Říkám to celý rok, tihle hráči se nikdy nevzdávají. Bylo tam pár vyloučení, dostali jsme gól v oslabení. Byli jsme unavení a bylo by snadné to zabalit, ale projevili jsme odolnost. Po prvním gólu jsme cítili šanci, začali si věřit a spolupracovat,“ pochvaloval si kouč Richardson. „Začátek byl dobrý, potom jsme se zatáhli. Oni nemají co ztratit a hráli uvolněně. Ne že by to z jejich strany bylo něco výjimečného, ale zaplatili jsme za svoje chyby,“ pověděl kapitán Stars Jamie Benn.