22 O Zaitsev (Zdravý)
Hlavní Luxmore, Sutherland
Čároví Kovachik, Marquis

Blackhawks otočili úvodní zápas sezony v Pittsburghu

S prvním zápasem v nové sezoně musí být Blackhawks spokojení. Connor Bedard si při svém debutu připsal bod za asistenci u gólu Donata a slibný výkon potvrdil pěti střeleckými pokusy. Vynikající Petr Mrázek pochytal v bráně 38 střel a povedené utkání odehrála trojice nováčků v obraně. Na první trefu sice Chicago čekalo až do 36. minuty, nepříznivé skóre 0:2 se mu ale povedlo otočit a nakonec zvítězilo 4:2. Otáčet zápasy se sice dařilo i loni, úvodní duel nicméně naznačil, že tato sezona by mohla vypadat jinak. Mrázek navázal na dubnový zápas proti Penguins, kdy Blackhawks zaskočili svého soupeře v důležitém utkání o postup do playoff, a tentokrát jej jeho spoluhráči dokázali podpořit 36 střelami na domácí branku a solidním příspěvkem všech čtyř útoků. Po teči Rusta a snadné trefě Crosbyho, kdy se Chicagu nepodařilo vyhodit puk z pásma, vedl Pittsburgh v 32. minutě už o dva góly. Ještě do přestávky však snížil z šikovné dorážky Vlašićovy střely Donato a Connor Bedard zaznamenal svůj první bod v NHL. Ve třetí třetině nevyužili Hawks své šance v přesilovkách a domácí mohl uklidnit Guentzel, jenže trefil tyčku a tak na druhé straně srovnal z ideální pozice Cole Guttman. Mrázek si poté připsal dva parádní zákroky proti ranám Guentzela a Malkina a Chicago odpovědělo vítěznou brankou Dickinsona, který se po šťastném odrazu trefil pohotově nad beton Jarryho. „Zápas jsme dobře odpracovali a ve všech třetinách jsme si vytvářeli šance. Ve třetí třetině se nám pak povedlo některé proměnit a potom už jsme to zvládli, hráli jsme rychle a jednoduše,“ pochvaloval si trenér Richardson. Druhým zápasem naváží hokejisté Blackhawks hned dneska v Bostonu.

Kromě debutantů Bedarda s Korchinským nastoupili poprvé za Chicago také Taylor Hall, Ryan Donato, Nick Foligno a Corey Perry. Blackhawks tak kromě obrany ze třemi nováčky (kromě Korchinského také Vlašić s Kaiserem) představili zbrusu nový první útok Hall-Bedard-Donato a velmi dobře se uvedla také nově složená čtvrtá formace veteránů Perry-Dickinson-Foligno. Právě posledně jmenovaný se stejně jako Donato radoval ze své první trefy v novém týmu, když v závěru pojistil výhru do prázdné branky, a Perry si připsal dva body za asistence.

Connor Bedard odehrál při své premiéře 21:29 a kromě asistence („U toho gólu jsme byl tím nejméně důležitým hráčem,“ pověděl skromě po utkání) zaznamenal pět střel na branku (a šest dalších střel mimo nebo zblokovaných). Vůbec se mu nedařilo na vhazování, ale to byl v tomto utkání problém i ostatních, když nad poloviční úspěšnost se dostal pouze centr třetího útoku Guttman.

Seth Jones strávil ve hře celkem 25:28 a připsal si bod za pěknou přihrávku na Guttmanův vyrovnávací gól. Na ledě byl sice u branky Crosbyho, ale protože byl také u všech čtyř gólů Blackhawks, zakončil zápas s bilancí +3. Přes 20 minut odehráli v úvodním utkání sezony kromě Jonese s Bedardem i Vlašić a Hall.