Hlavní Blandina, Hebert
Čároví MacPherson, Murray
Connor Bedard

Connor Bedard vstřelil v Bostonu svůj první gól v NHL

Hned ve druhém střídání druhého utkání nové sezony se Connor Bedard mohl radovat ze své první trefy v NHL. Začátek zápasu s Bostonem provázelo několik velkých šancí na obou stranách než se Chicago ujalo v 6. minutě vedení. Bedard si u modré čáry pěkně vyměnil puk s Donatem a svou střelu z ostrého úhlu potom pohotově zakončil kolem vzdálenější tyčky. „Pamatuju si, že jsem si v tu chvíli za brankou říkal: Hlavně to nepodělej. Pak už to byla velká radost, to je jasné. Spousta lidí o takovém momentu sní a já si vážím toho, že mám tuhle příležitost,“ řekl po utkání Bedard. Po hříchu to ale byl jediný gól Blackhawks v tomto utkání a přestože brankář Arvid Söderblom dělal, co mohl, na bodový zisk to nestačilo. Ještě v první třetině srovnal šikovnou tečí Frederic a ve druhé třetině příležitostí ubylo. Tempo zápasu narušily přesilovky a pro Chicago také nepříjemné zranění Taylora Halla, který odstoupil krátce po přestávce po hitu Carla a zřejmě bude v sestavě nějakou dobu scházet. Ve třetí třetině narazil Guttmana na mantinel debutant Beecher a diváci viděli jeho rvačku s Dickinsonem, který mstil svého spoluhráče a vyfasoval tresty navíc. Domácí už v tu chvíli vedli 2:1 po přesné střele kanonýra Davida Pastrňáka při přečíslení, trenér Richardson ale odmítnuté přesilovky nelitoval: „Dlouhodobě to za to stojí, je to důležitější než jedna přesilovka v dnešním utkání. Soupeři budou vědět, že se za sebe dokážeme postavit, tak doufejme, že podobných střetů zezadu bude v dalších zápasech míň.“ Slibnou příležitost k vyrovnání měl snad jen Bedard, jinak měli k další brance určitě blíž domácí. Dvakrát Söderblom výtečně vychytal šance Zachy a v ideální pozici neuspěl Frederic, Boston to ale mrzet nemuselo, když do prázdné v závěru uklidnil svůj tým druhým gólem Pastrňák.