72 O Vlašić (Zraněný)
Hlavní Dunning, Lambert
Čároví Berg, Hunt

Bedard vstřelil parádní gól při ztrátě v St. Louis

Connor Bedard vyrovnal rychle po brzké trefě Thomase fantastickým provedeným gólem na způsob florbalu nebo lakrosu (v zámoří označovaným jako tzv. Michigan) a spolu s Trevorem Zegrasem, který v sobotu vstřelil obdobnou branku, oslnil NHL. Po 33 zápasech má Bedard na kontě rovných 30 bodů (13+17), další z jeho pohledných gólů však nakonec v nadějně rozehraném duelu s Blues k výhře nepomohl. Blackhawks se radovali z pěti branek, když se dvakrát (v přesilovce a oslabení) prosadil agilní veterán Foligno, po teči skóroval Beauvillier a druhý den v řadě se ze snadné pozice těšil Dickinson, když tentokrát mu do odkryté brány při přečíslení přihrával Raddysh. Jenže po Folignově druhém gólu se Chicago sesypalo jako domeček z karet. Blues svého soupeře ve třetí třetině přestříleli 20:2 a brankář Arvid Söderblom spoluhráče příliš nepodržel. Šikovnou tečí ho u bližší tyčky nejprve překvapil bývalý hokejista Hawks Brandon Saad, po teči využil další přesilovku Neighbours a střelou na 5:5 překonal švédského gólmana zblízka Kyrou. Rozhodnutí přinesla dvě minuty před koncem nevinná rána obránce Faulka, kterou měl Söderblom na lapačce. Přestože mladý brankář odchytal další nevydařený zápas a jeho sebevědomí musí být na nule, utkání neprohrál svému týmu sám. "Musíme se z toho poučit. Není to letos poprvé, co se nám něco takového přihodilo. Zalézt a čekat, to není recept na úspěch," rozčiloval se zkušený obránce Jarred Tinordi. Na rozjetý vlak soupeře nenašli Blackhawks odpověď, ani hráči ani trenéři nedokázali zkázu ničím zastavit, třebaže s třígólovým náskokem by každé ambiciózní mužstvo mělo umět naložit. V tuto chvíli však takový týmem Chicago není a těžké rány podobného druhu bude muset alespoň nějakou dobu snášet. Snad to bude pro fanoušky a klub v čele s Connorem Bedardem doba co nejkratší.