Fleury bude chytat v Minnesotě, Carpenter jde do Calgary
Nový GM Kyle Davidson uskutečnil před letošní uzávěrkou přestupů dvě výměny: brankář Marc-André Fleury (37) míří do Minnesoty a útočník Ryan Carpenter (31) bude hrát za Calgary. Veterán Fleury, trojnásobný vítěz Stanleyho poháru s Pittsburgem přišel do Chicaga v létě z Vegas v podstatě zadarmo a přestože nezopakoval svá vynikající čísla z předcházející sezony, kdy obdržel Vezinovu trofej pro nejlepšího gólmana soutěže, Blackhawks se o něj vždy mohli opřít. Fanoušky Chicaga nemohl těšil dlouho, i tak ale zanechal výtečný dojem s řadou fantastických zákroků. Před uzávěrkou trejdů měl v zásadě situaci ve vlastních rukou a na veřejnost prosákly informace, že o výměnu do Washingtonu nebo některého z kanadských týmů (Toronto či Edmonton) nestojí, zatímco Minnesota připadá v úvahu. Wild za Fleuryho Chicagu poslali volbu ve 2. kole draftu 2022 a případě, že postoupí alespoň do finále playoff Západní konference a Fleury přitom vychytá min. 4 výhry v prvních dvou kolech, bude výběr v draftu vylepšený na 1. kolo. Fleurymu po sezoně končí smlouva s platem 7 milionů dolarů, kterou si nyní Chicago a Minnesota rozdělí rovným dílem. Také Carpenter posílil Blackhawks z Las Vegas, v klubu ale působil téměř tři roky. V Chicagu nastupoval především ve čtvrtém útoku, odvedl spoustu poctivé práce při oslabení a příležitostně se objevil i na přesilovce. S Blackhawks se Carpenter loučí po 168 zápasech, ve kterých vstřelil 10 branek, na 21 přihrál a nasbíral 83 trestných minut a -26. Calgary bude jeho čtvrtým týmem v soutěži, dříve hrával i v San José. Chicago za něj získalo volbu ve 4. kole draftu 2024. Doplněno: Obránce Calvin de Haan a útočník Dominik Kubalík, jejichž přestupy byly všeobecně očekávány, zůstávají v Chicagu. Kevina Lankinena u Blackhawks doplní z farmy povolaný Collin Delia. ➜ Více
Hagel vyměněn do Tampy za dvě 1. kola, Raddyshe a Katchouka
Blackhawks vyměnili pár dní před uzávěrkou přestupů útočníka Brandona Hagela (23) do Tampy Bay. Lightning zároveň získali dvě volby ve 4. kole draftu (2022 a 2024), zatímco Chicago bude místo Tampy vybírat v 1. kole draftu v letech 2023 a 2024. Pokud by byly zmíněné volby Lightning v první desítce draftu, posunou se o další rok. Blackhawks vedle toho posílí útočníci Boris Katchouk (23) a Taylor Raddysh (24). Na oba Tampa ukázala ve 2. kole draftu 2016 a oba shodně v letošní sezoně debutovali v NHL. Hagel podepsal s Chicagem smlouvu jako volný hráč na podzim 2018 poté, kdy se nedomluvil s Buffalem. Přes povedené výkony se postupně probojoval do kádru Blackhawks a na posledním MS pomohl Kanadě k zisku zlata. V Red Deeru (WHL) prožil produktivní juniorskou kariéru a přestože letos už má po 55 zápasech na kontě 21 branek a 16 asistencí, jeho největší předností je vynikající pohyb, napadání, bojovnost a neustálá energie, kterou strhává spoluhráče a baví fanoušky. Hagel patřil mezi nejsvětlejší prvky chicagské sestavy, jenže s platem 1,5 milionu dolarů, který mu vyprší teprve v roce 2024, byl pro ambiciózní Tampu Bay lákavým artiklem. Očekává se, že GM Davidson před pondělní uzávěrkou vymění Carpentera, de Haana, Kubalíka, možná Fleuryho, Stromea a další, jenže za většinu z nich nelze očekávat výraznou protihodnotu. Zatímco mnozí by si jistě přáli, aby Hawks stavěli kádr kolem více hokejistů jako je Hagel, pro Tampu je nyní cennější než pro Chicago – a Hawks z toho vytěžili dva mladé hráče a dvě volby v 1. kole draftu. ➜ Více
Nejnovější příspěvky v diskuzi
MS 2026
Doufam, ze se zacnou nasi juniori prosazovat v NHL, zatim to moc nevypada.
https://www.hokej.cz/nestrasil-o-planu-chicaga-a-intenzite-ncaa-chci-si-zaslouzit-i-ms-dospelych/5096623
Nenadelas nic, organizace je zalita sluncem, uspesny GM prodlouzil a cekame az si nas SC najde :)
Kaiser za Ušáky uz ani nehraje a mimo sestavu. Popravde jsem hodne zvedavej jak si ta skvadra vysokych draft picku v obrane povede dalsi rok.
Pro Del Mastra podle me neni misto, Rinzel a Levshyunov prvni sezona bolava, v podstate jedinej, kdo udelal opravdu progres je Crevier. Opravdu by to…
Tak trenér Švédů je lehce debil a celkového švedi moc nemusí , ty jsou rádi ze po MS konci .
Hodil, ale vedeni tvrdi, ze za par let hrajeme o SC, takze to jiste zvladneme i bez nej ;)
Frondell vcera velka chyba a pak gol....Celkove mu asi trener moc neveri.