Exkluzivní rozhovor se skautem Blackhawks

„Za posledních 8 let se naše práce hodně změnila, píšeme podrobnější zprávy a  v klubu chtějí o hráčích znát všechny detaily,“ říká v rozhovoru chicagský skaut. Mluvili jsme o tom, co jeho práce obnáší, jak vypadá skauting pro Blackhawks a zeptali jsme se také na některé z mladých hráčů, kteří by mohli v Chicagu dříve či později naskočit do sestavy. „Panarin by se mohl prosadit, hraje zámořským stylem a je to game-breaker,“ povídá skaut, který pro Blackhawks pracuje již 18 sezon.

Duncan Keith po sezoně: Nebudu lhát, bylo to ohromně náročné

Duncan Keith přiznal v tomto týdnu v rozhovoru s novináři, že na letošním Sjezdu s fanoušku nebude, protože v Kanadě tráví víkend se svým dvouletým synem Coltonem, kterého nyní s manželkou Kelly-Rae vychovávají odděleně. Ve společné domácnosti spolu nežijí už déle jak rok a právě prochází rozvodovým řízením. Keith se v otevřeném rozhovoru vyjádřil ke spekulacím bulvárních médií i změnám v sestavě, ke kterým došlo za poslední týdny. Na zisku Stanley Cupu se Keith podílel 21 body (3+18) ve 23 zápasech, během kterých nasbíral +16 a jen dva menší tresty, a po posledním utkání, které rozhodl vítěznou brankou, převzal Smythovu trofej pro nejužitečnějšího hráče playoff. Před rokem získal svou druhou Norrisovu trofej pro nejlepšího obránce NHL a s Chicagem má smlouvu až do léta 2023.

Trevor Daley by si mohl v Chicagu rychle zvyknout

Mike Heika, vynikající novinář, který se věnuje Dallasu Stars, napsal v pondělí ve svém článku pro The Dallas Morning News, že by si obránce Trevor Daley mohl po svých zkušenostech z Dallasu v Chicagu rychle zvyknout. Jednatřicetiletý Kanaďan, kterého Blackhawks získali při výměně Patricka Sharpa, strávil v Texasu 12 let své kariéry, v NHL mění dres poprvé a loučení tak pro něj, stejně jako pro dnes jíž bývalého kanonýra Blackhawks, není vůbec jednoduché. Heikův zajímavý příspěvek si můžete přečíst v českém překladu. Doplněno: Blackhawks potvrdili, že Daley bude hrát s číslem #6, tak jako během svého působení v Dallasu.