Hlavní Joannette, Luxmore, O’Rourke
Čároví Murray, Racicot, Smith
Závěrečné podávání rukou (© NHL.com/Getty Images)

Chicago v playoff končí, s Vegas prohrálo v pěti zápasech

Pátý zápas sice Blackhawks rozehráli dobře, když Kubalíkův pokus dorazil Toews a po pěkné kombinaci s Murphym a Stromem zakončil do odkryté branky DeBrincat, jenže jejich náskok se rychle rozplynul. Ještě před přestávkou měl po sražené střele snadnou pozici Pacioretty a krátce po začátku druhé třetiny potrestal Stone zmatek v chicagské defenzívě. Blackhawks nesložili zbraně a před Lehnerem si šikovně poradil pozapomenutý Kane, jenže Golden Knights znovu našli odpověď, když přesilovku využil ranou z voleje Martinez. O výhře a postupu Vegas rozhodl ve 42. minutě Alex Tuch, který se protlačil kolem Boqvista a nadvakrát překonal Crawforda. Stejný hráč přidal v závěru pojistku, jenže jeho gól nakonec nebyl pro bránění ve hře gólmanovi Hawks uznán. Chicago proto dostalo ještě šanci v samém závěru zabojovat o prodloužení, žádná z pološancí se už ale neujala. Vegas bylo v tomto utkání tak jako v průběhu celé série lepším týmem, mohlo se spolehnout na širší sestavu a těžilo z dobrého napadání a důraznější hry. Pro řadu mladých hráčů Blackhawks se jednalo o první zkušenost s playoff a s ohledem na průběh sezony může být klub spokojený, že vůbec dostali tuto možnost – nehledě na to, že přes převahu soupeře byli v podstatě ve všech utkáních ve hře o lepší výsledek až do samého konce. „V posledních dvou zápasech nás Vegas zřejmě přehrálo, ale nemyslím, že jsme si zasloužili prohrávat v sérii 0:3. Ale bojovali jsme a ještě se pak o svou šanci porvali,“ zhodnotil Patrick Kane.