Hlavní Charron, Hebert
Čároví Devorski, Marquis
David Kämpf na vhazování (© Mike Ehrmann/Getty Images)

Blackhawks zahájili sezonu porážkou v Tampě 1:5

Úvodní zápas zkrácené sezony dopadl podle očekávání, když oslabené Chicago proti loňskému vítězi Stanleyho poháru – a jednomu z největších adeptů na jeho opětovné získání letos – nestačilo a prohrálo jasně 1:5. Už v první třetině nabrali Blackhawks tříbrankové manko, když nejprve z dorážky pohotově proměnil přesilovku Palát, po smolném karambolu domácí zvýšili svůj náskok a Cirelli pak šikovnou tečí Černákovy střely v podstatě rozhodl o osudu zápasu už dvě minuty před přestávkou. Důvěru dostal na úvod brankář Malcolm Subban a přestože se svým výkonem asi nebude úplně spokojený, diváky jistě potěšil fantastickým zákrokem holí, kdy sebral jistý gól Killornovi. Jinak Hawks neměli moc důvodů k radosti, Vasilevského v brance mnoho neohrozili. V největší šanci gólman Lightning vychytal zblízka Shawa a poradil si také s brejkem Piuse Sutera, který stejně jako Ian Mitchell v NHL debutoval. O čisté konto Vasilevského nakonec připravila náhoda, kdy kotouč v přesilovce po dalším karambolu skončil až za čárou. Poprvé za Blackhawks nastoupili obránce Zadorov a útočníci Wallmark s Janmarkem, po dlouhé době Brandon Pirri, kterého Blackhawks draftovali ve 2. kole v roce 2009, a poprvé se s „A“ na dresu představil Connor Murphy. „Takhle jsme sezonu určitě začít nechtěli,“ lamentoval trenér Colliton. „Měli spoustu šancí a dostali jsme hodně gólů. Občas se nám něco podařilo, ale nedotáhli jsme to do konce.“