Hlavní Chmielewski, Hanson
Čároví Alphonso, Pancich
Kirby Dach při své první letošní brance (© Jonathan Daniel/Getty Images)

Blackhawks porazili Dallas, poprvé se letos trefil Dach

Po dvou porážkách se Chicago opět radovalo z výhry, když přehrálo Dallas 4:2. Poprvé se v letošní sezoně trefil Kirby Dach, skóroval také Dominik Kubalík, Alex DeBrincat zaznamenal 20. gól a Hawks měli po dvou třetinách slibný náskok 3:0. Jenže Stars brzy snížili po brejku v oslabení, z dorážky pak v 54. minutě uklidil puk do sítě Faksa, do konce už ale zbývalo málo času a Blackhawks zápas dotáhli do vítězného konce. Hned za začátku se pěkně trefil Kane, když mu Dach přihrával do šance při špatném střídání hostujícího týmu, kvůli ofsajdu ale branka neplatila. Oba hráči si později vyměnili role a Dach nedal zblízka Oettingerovi šanci. Kubalík proměnil v polovině utkání přihrávku navrátilce Hinostrozy (kromě jedné asistence si připsal také dvě střely a tři hity během 10 minut na ledě), jen pár momentů poté, kdy na druhé straně pomohla Lankinenovi branková konstrukce. Finský gólman přispěl k výhře celkem 25 zákroky a tyčka mu pomohla ještě v jednom dalším případě. DeBrincat parádní ranou z kruhu zvýšil v závěru druhé třetiny a do prázdné pak na konci pečetil Patrick Kane, který v utkání překonal hranici 50 bodů. „Náš přístup mi dnes udělal velkou radost, se vším jsme se vypořádali a za svou práci jsme dostali zaslouženou odměnu. Zvládli jsme hodně drobností, byl to od nás soustředěný výkon,“ pochvaloval si trenér Jeremy Colliton. „Když jsem se dostal k puku, všiml jsem si, že mám spoustu času. Podíval jsem se na branku a posunul puk [Kubalíkovi]. Viděl jsem ho dát spoustu gólů mezi betony a když přihrávka prošla přes obránce, tak jsem tušil, že to vyjde,“ popsal svůj první bod po návratu do Chicaga útočník Vinny Hinostroza.