Hlavní Schlenker, Skilliter
Čároví Hunt, Murchinson
Jonathan Toews (© Michael Martin/NHLI via Getty Images)

První zápas sezony se Chicagu hrubě nepovedl

K úvodnímu utkání sezony přicestovali Blackhawks do Denveru a přestože se domácí museli obejít bez trenéra Bednara i svého lídra MacKinnona, i tak lze Avalanche považovat za jednoho z největších favoritů na celkové vítězství. Chicago sice mělo dobrý závěr přípravy, rozdíl mezi oběma celky byl však na ledě brzy znát. Jistě, je to jen první zápas a řada hráčů nastoupila za Hawks poprvé (Brogström, Johnson, Jones, Khaira, McCabe a brankář Fleury) nebo po delší době, chaos při bránění byl ale příliš povědomý. V 10. minutě Chicago prohrávalo už 3:0 a kouč Colliton reagoval oddechovým časem, jenže v následujícím střídání mohli Hawks děkovat štěstěně, která se od nich odvrátila při dvakrát tečované druhé brance, že neinkasovali znovu. Ještě před přestávkou proměnil Kubalík parádní dělovkou přesilovku a dodal tak Chicagu energii. Od druhé třetiny hráli hosté lépe a aktivněji a kdyby Dach využil jednu ze svých dalších dvou vyložených příležitostí, mohl se zápas vyvíjet jinak. Jenže Kuemper ho vychytal, z protiútoku se nejrychleji zorientoval Kadri a Avalanche už zbytek utkání zvládli. Po pěkné střele Murphyho k tyči se Hawks snažili o kontaktní branku v umocněné přesilovce, ale zdramatizovat zápas se jim nepodařilo. „Takhle jsme si začátek určitě nemalovali. Prvních pár střídání bylo dobrých a měli jsme několik šancí, ale po prvním gólu se nám to v první třetině rozpadlo a dostali jsme se do velké ztráty,“ řekl trenér Colliton.

I přes marnou koncovku odehrál Dach povedené utkání, zle si nevedl ani Toewsův útok s Kubalíkem a Kurashevem na křídlech. DeBrincat se snažil v první třetině, kdy Chicago v útoku působilo bezradně, ostatní ale buď nehráli vůbec dobře anebo nebyli vidět. Těžko soudit, nakolik Kanea omezuje jeho nespecifikované zranění, a již v pátečním utkání proti New Jersey uvidíme, jestli mají trenéři s Johnsonem nebo Borgströmem větší trpělivost nebo pošlou na led Stroma s Gaudettem. Gustafsson stále nemá potřebná víza, brzy ale zřejmě v sestavě nahradí Mitchella anebo Chicago vsadí na sedm obránců. Stillman zaujal odvážnou a fyzickou hrou, zatímco zkušení obránci v Coloradu nasekali velké množství chyb, díry v defenzivě ale vznikaly už v práci útočníků. Marc-André Fleury při své premiéře v novém dresu pochytal 32 střel a kapitán Toews při svém návratu odehrál 17:15, během kterých zapsal dvě střely, jeden hit a výbornou úspěšnost na vhazování.