Hlavní St. Pierre, Sutherland
Čároví Berg, Cherrey
Brandon Hagel před brankou Maple Leafs (© Mark Blinch/NHLI via Getty Images)

Blackhawks smolně prohráli po boji s Torontem

Utkání v Torontu začalo pro hokejisty Chicaga slibně, když se brzy trefil kapitán Toews, jenže první třetina nakonec nedopadla vůbec dobře. Domácí rychle srovnali v přesilovce po lehké střele Tavarese, brankář Lankinen neměl úplně svůj den. U gólů Nylandera s Matthewsem zblízka byl však bez šance a útočné hvězdy Leafs zajistily svému týmu do přestávky vedení 3:1. Ve 24. minutě Lankinena překvapil na bližší tyčku Engvall a s Chicagem to nevypadalo vůbec hezky. Jenže Blackhawks zabrali a postupně náskok soupeře zlikvidovali. Do branky, kterou po zranění poprvé hájil český gólman Petr Mrázek, zapadly střely obránců Murphyho a McCabea (pro oba jejich druhé trefy v sezoně) a fantastickou práci Kurasheva využil perfektní střelou Kubalík. Nakonec ale snaha vyšla naprázdno: krátce před koncem se puk nešťastně odrazil přímo před prázdnou branku a Kämpf měl proti svému bývalému týmu snadnou úlohu. Znovu vyrovnat už Hawks nedokázali a z Toronta odjíždí s porážkou 4:5. „Stále se snažím poukazovat na to, co se nám podařilo. Nemáme důvod k tomu, abychom byli skleslí. Hráči bojovali a i když jsem tu první tucet zápasů nebyl, slyšel jsem, že za stavu 1:3 už bylo vždycky hotovo. Teď to tak není, snažíme se nepříznivý stav pořád zlomit. Přál bych si lepší začátek, pak by to dopadlo lépe. Ale moc se mi líbilo, jak jsme utkání dohráli,“ uvažuje trenér Derek King. Doplněno: Po hitu Muzzina z utkání odstoupil útočník Reese Johnson a zatím není jisté, jestli anebo jak dlouho bude Chicagu v sestavě chybět.