Hlavní Kozari, O’Rourke
Čároví Flemington, Shewchyk
MacKenzie Entwistle (© John Russell/NHLI via Getty Images)

Blackhawks v Nashvillu propadli 1:6

Souhrou okolností kolem covidu-19 si mohli hokejisté Blackhawks užít prodlouženou vánoční přestávku, dvoutýdenní pauza se ale na jejich výkonu hodně podepsala a do Nového roku tak Chicago nakročilo debaklem v Nashvillu 1:6. Predators byli rozehraní, v dobré pohodě a výborným začátkem si usnadnili práci. Hawks scházeli tradiční brankáři Fleury s Lankinenem a přestože náhradníci Delia se Söderblomem, který nastoupil poprvé v NHL, při obdržených gólech vyloženě nechybovali, trenéři jistě očekávali víc než aby oba jmenovaní shodně inkasovali hned z první střely. Delia vydržel v brance jen první třetinu, ve které čelil sedmi střelám, a za stavu 0:3 ho nahradil Söderblom. Chicago sice svého soupeře výrazně přestřílelo, jenže Predators skórovali na začátku každé ze tří třetin a Blackhawks jim situaci hodně usnadnili. V pěkně sehrané přesilovce za stavu 0:2 se mohli hosté vrátit do hry, žádná kombinace však ke gólu nevedla a ještě před přestávkou Nashville odskočil do tříbrankového trháku. Výborně chytajícího Sarose nakonec překonal jen pěknou střelou z pravé strany Kurashev, celkově ale Hawks hráli druhé housle a prohráli jasně 1:6, ačkoliv to byl právě domácí brankář, který se o výrazný rozdíl ve skóre zasloužil především. „Nemyslím si, že bychom odehráli nějak výrazně špatný zápas. Líbil se mi začátek, kdy jsme měli dobrý pohyb a byli často na puku. Připravili jsme si šance, ale žádnou jsme neproměnili, zatímco oni ano,“ hodnotil smířlivě trenér Derek King. „Podle mě hrálo Chicago dobře, odmakali to. Měli jsme štěstí v tom, že s tím výkonem, který jsme předvedli, asi jinak moc úspěchů neuděláme. Ale někdy se to tak sejde, dávali jsme góly v pravou chvíli,“ přitakal domácí kouč John Hynes. „Už když jsem byl malý kluk, tak jsme snil o tom, že si v NHL někdy zahraju. Bavilo mě to, i když to bylo náročné. Celkově z toho mám ale dobrý pocit, povedlo se mi pár zákroků,“ pověděl Arvid Söderblom, který do Chicaga přišel před sezonou ze Skellefteå a zatím se rozkoukával na farmě v Rockfordu. Doplněno: Po zranění se do sestavy vrátili útočník Jujhar Khaira.