52 PK Johnson (Zraněný)
56 O Gustafsson (Zdravý)
Hlavní MacDougall, South
Čároví Cormier, Pancich
Sam Lafferty se raduje ze svého prvního gólu za Chicago (© Bill Smith/NHLI via Getty Images)

Blackhawks porazili Edmonton v prodloužení 4:3

Po několikadenní volnu se hokejisté Blackhawks vrátili do zápasového kolotoče a doma porazili Edmonton po prodloužení 4:3. Blackhawks třikrát vedli, hosté ale pokaždé dokázali srovnat. Poprvé se v dresu Chicaga prosadil Sam Lafferty a brzy zajistil domácímu celku vedení, jenže pěkně sehranou přesilovkou kombinaci proměnil nejlepší střelec soutěže Draisaitl a bylo srovnáno. Chybu v obraně Oilers potom potrestali Strome s Kanem, jenže ještě před přestávkou se při hře 4 na 4 trefil Evander Kane. Na začátku třetí třetiny dostal Dominik Kubalík odměnu za to, že v úvodu dvakrát odseděl trest za špatné střídání, a nepřesnou rozehrávku brankáře Kostinena přetavil střelou z úhlu v další náskok. I tentokrát ale dokázal Edmonton vyrovnat, když minutu před koncem zužitkovat hru v šesti. McDavid opět zprava shodil puk na brankovou čáru a přihrávku Evandera Kanea si srazil do sítě Seth Jones. V prodloužení zariskoval jeho bratr Caleb, Draisaitl jej ale v souboji podrazil a s přesilovkou si Chicago vědělo rady. Očekávanou akci Kanea s DeBrincatem na poprvé Oilers překazili, proti druhému pokusu už ale obrana Edmontonu v čele s gólmanem Koskinenem neměla nárok. Doplněno: Do sestavy se po delším zranění vrátila hned trojice hráčů, vedle kapitána Toewse také obránce Stillman a útočník Tyler Johnson. Vrátili se i další dvě známé tváře, v dresu Oilers Duncan Keith a před zápasem Hawks ocenili jiného trojnásobného vítěze Stanleyho poháru, Niklase Hjalmarssona.