Kyle Beach vystoupil v médiích, Chicagem otřásá skandál
Útočník Kyle Beach (31), kterého si před lety Chicago vybralo v 1. kole draftu, ve středu vystoupil z anonymity a v těžkém a emotivním rozhovoru pro televizní stanici TSN hovořil o své otřesné zkušenosti jak se sexuálním napadením ze strany tehdejšího videotrenéra Brada Aldriche, tak především s tím, co následovalo. Ani Blackhawks, ani NHLPA Beachovi neuvěřili a klub upřednostil cestu za sportovními úspěchy v právě probíhajícím playoff 2010, které Chicago dotáhlo až k zisku prvního Stanleyho poháru po 49 letech. Za svou roli při (ne)vyšetřování Aldrichova agresivního chování už u Blackhawks skončili GM a president Stan Bowman s dalším vysokým funkcionářem Alem MacIsaacem, tehdejšího trenéra Joela Quennevilla (nyní Florida) s asistentem GM Kevinem Cheveldayoffem (nyní Winnipeg) si předvolal komisionář NHL Gary Bettman a klub dostal od vedení soutěže pokutu 2 miliony dolarů. Rozhořčená veřejnost však požaduje hlubší odezvu a celý případ má několik rovin: kromě samotného napadení Beache Aldrichem a následné přezíravosti vedení Blackhawks můžeme očekávat, že se v nejbližších dnech bude prošetřovat také chování tehdejších spoluhráčů Beache, kteří o situaci měli vědět a hráče urážet. Podrobněji dále v článku. ➜ Více
GM Stan Bowman odstoupil ze své funkce a v Chicagu končí
Blackhawks dnes uspořádali online tiskový briefing, na kterém se majitel Rocky Wirtz, CEO Danny Wirtz a Reid Schar ze společnosti Jenner & Block LLP vyjádřili k výsledkům šetření, jež klub inicioval v důsledku obvinění ze sexuálního obtěžování. To vznesl nejmenovaný hokejista v souvislosti s aktivitami videotrenéra Brada Aldriche během playoff v roce 2010. Schar a jeho kolegové hovořili celkem se 139 svědky a jedním ze závěrů jejich šetření je, že vedoucí činitelé Blackhawks po oznámení neučinili nic pro to, aby následovaly všechny potřebné kroky k okamžitému zahájení internímu vyšetřování. Namísto toho tehdejší CEO John McDonough oznámil vzniklou situaci HR oddělení až po zisku Stanleyho poháru a Aldrich dostal na výběr, aby buď rezignoval a z klubu odešel anebo bude vyšetřování zahájeno. Videokouč zvolil první možnost, k prošetření jeho konání nedošlo a nebylo zamezeno jak tomu, aby v něm pokračoval během probíhajícího playoff, tak během pozdějších oslav (Aldrich měl svůj den se Stanleyho pohárem a od klubu dostal pamětní prsten). Vyšetřování neprokázalo, že by se Rocky a Danny Wirtzové o situaci dozvěděli dříve než teprve nedávno, kdy nejmenovaný hráč podal na klub žalobu. To ovšem nelze říct o dalších vedoucích představitelích Hawks: John McDonough již v klubu nepůsobí, president a GM Stan Bowman ze své funkce dnes odstoupil a v klubu končí i jiní. Dočasně byl do role GM jmenován Kyle Davidson, dosud vicepresident a vedoucí analytického oddělení. V Chicagu působí 10 let (dříve pracoval pro juniorský klub ze Sudbury a krátce v Ottawě) a minulé dvě sezony strávil jako asistent GM. Bowman byl GM od roku 2009, kdy nahradil Dale Tallona. S klubem získal tři Poháry a na nadcházející olympiádě by měl být GM reprezentace USA. Doplněno: Bowman odstoupil také z funkce GM národního týmu USA pro ZOH v Pekingu. ➜ Více
Nejnovější příspěvky v diskuzi
Chicago získalo obránce Byrama
Tak Burakovsky do Ottawy za 6 kolo
Lardis, Moore, mozna Vanacker. Dokazu si predstavit, za za velkou hvezdu by Hawks pustili i Nazara nebo Rinzela, ale je to tezke. Pristi rok maji Hawks volby v 1. kole od Floridy a Edmontonu, to bude zase nekde od 20. mista niz. Ty nejvetsi nadeje samozrejme Hawks nepusti, ty slabsi…
Moore a Lardis klidne, ale Kantserov a Frondell jsou ted taky nedotknutelni a hodne se od nich ceka. Treba jeden z nich vyleti.
Máme tři volby v prvním kole příští rok. Všechny asi nepotřebujeme. K tomu třeba Moore/Katsenov?
Nemame moc co nabidnout a hrac s ambicema se k nam ted nepohrne.
Jak pise Mirek, byl by skvelej, ale cena by byla extremni, nemame moc co nabidnout. Bedard, Nazar, Byram a asi i Knight jsou nedotknutelni a zbytek nejspis nema patricnou leverage.
Pochybuju, ze by Jim Nill skocil po tech draftech co nam zbyly, na druhou stranu to nevypada, ze by ho…