Chris Chelios se vrací, bude ambasadorem Blackhawks
Legendární obránce Chris Chelios se vrací do Chicaga a klub jej v pondělí jmenoval svým ambasadorem. Chelios před několika dny ukončil své působení v Detroitu a oznámil, že míří zpět domů, zejména aby byl blíž své nemocné matce. Téměř okamžitě se zapojí do organizace Blackhawks a klub bude reprezentovat již na sjezdu fanoušků o nadcházejícím víkendu. Chelios je ikonou amerického hokeje. Spojené státy reprezentoval už na olympiádě v roce 1984 v Sarajevu a později vyhrál Světový pohár a z domácí olympiády v Salt Lake City v roce 2002 si přivezl stříbro. Třikrát vybojoval Stanleyho pohár, jednou s Montréalem a dvakrát s Detroitem. V Chicagu strávil Chelios celá 90. léta, získal zde svou druhou a třetí Norrisovu trofej pro nejlepšího obránce soutěže, řada fanoušků na něj ale zanevřela, když si vynutil přestup do týmu největšího rivala z Detroitu. Zde nastupoval ještě dlouho po čtyřicítce a po krátkém angažmá v Atlantě se k Red Wings vrátil v roli poradce a později asistenta trenéra. Ve stejné úloze Chelios působil i u reprezentace USA na posledním MS. Do Hokejové síně slávy byl hokejista, který v NHL odehrál v součtu s playoff přes 1917 zápasů (z toho 729 za Blackhawks), uveden v roce 2013. „Pro několik generací hráčů a fanoušků se Chris Chelios nesmazatelně zapsal do historie Blackhawks. Je nám ctí jej přivítat zpátky doma v United Center v roli ambasadora,“ vyjádřil se majitel Rocky Wirtz. „Znamená to pro mě všechno, Chicago je můj domov a vrátit se sem do klubu je pro mě i mou rodinu něco jedinečného,“ uvedl v tiskové zprávě Chris Chelios.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
Chicago získalo obránce Byrama
Tak Burakovsky do Ottawy za 6 kolo
Lardis, Moore, mozna Vanacker. Dokazu si predstavit, za za velkou hvezdu by Hawks pustili i Nazara nebo Rinzela, ale je to tezke. Pristi rok maji Hawks volby v 1. kole od Floridy a Edmontonu, to bude zase nekde od 20. mista niz. Ty nejvetsi nadeje samozrejme Hawks nepusti, ty slabsi…
Moore a Lardis klidne, ale Kantserov a Frondell jsou ted taky nedotknutelni a hodne se od nich ceka. Treba jeden z nich vyleti.
Máme tři volby v prvním kole příští rok. Všechny asi nepotřebujeme. K tomu třeba Moore/Katsenov?
Nemame moc co nabidnout a hrac s ambicema se k nam ted nepohrne.
Jak pise Mirek, byl by skvelej, ale cena by byla extremni, nemame moc co nabidnout. Bedard, Nazar, Byram a asi i Knight jsou nedotknutelni a zbytek nejspis nema patricnou leverage.
Pochybuju, ze by Jim Nill skocil po tech draftech co nam zbyly, na druhou stranu to nevypada, ze by ho…