Prezident John McDonough v klubu končí
Prezident John McDonough, který v roli nejvyššího představitele Blackhawks strávil 13 sezon, byl propuštěn ze své pozice. Šokující zprávu klub uveřejnil v pondělí a na místo prezidenta byl dočasně zařazen Danny Wirtz, syn majitele Rockyho Wirtze. McDonough k Blackhawks přišel po dlouhém a úspěšném působení u baseballových Cubs, nedlouho poté, kdy Rocky Wirtz převzal klub po svém zesnulém otci. Pod jeho vedením se Chicago proměnilo ve všech ohledech: z jednoho z nejslabších týmů vyrostlo v trojnásobného vítěze Stanleyho poháru (2010, 2013, 2015) a mnoho výborně provedených PR akcí pozvedlo prestiž a zájem nových i starých fanoušků. Právě příliš velké ohledy na image klubu a neznalost specifik hokejového prostředí byly nejčastější kritikou, která vůči McDonoughovi zaznívala, ačkoliv jeho úspěchy nikdo nikdy nezpochybňoval. Několik posledních let, kdy slabé výsledky mužstva nenaplňovaly vysoké ambice vedení, ale přineslo potřebné změny. Nejprve se klub zbavil trenéra Joela Quennevilla, nyní za hubené roky zaplatil prezident McDonough. Zdali bude GM Stan Bowman pokračovat (nebo třeba povýší do role prezidenta), zdali zůstane trenér Jeremy Colliton nebo se Blackhawks vydají novým směrem bez některé ze svých velkých hráčských hvězd, to teprve ukáže nejbližší budoucnost. ➜ Více
Nejnovější příspěvky v diskuzi
Chicago získalo obránce Byrama
Tak Burakovsky do Ottawy za 6 kolo
Lardis, Moore, mozna Vanacker. Dokazu si predstavit, za za velkou hvezdu by Hawks pustili i Nazara nebo Rinzela, ale je to tezke. Pristi rok maji Hawks volby v 1. kole od Floridy a Edmontonu, to bude zase nekde od 20. mista niz. Ty nejvetsi nadeje samozrejme Hawks nepusti, ty slabsi…
Moore a Lardis klidne, ale Kantserov a Frondell jsou ted taky nedotknutelni a hodne se od nich ceka. Treba jeden z nich vyleti.
Máme tři volby v prvním kole příští rok. Všechny asi nepotřebujeme. K tomu třeba Moore/Katsenov?
Nemame moc co nabidnout a hrac s ambicema se k nam ted nepohrne.
Jak pise Mirek, byl by skvelej, ale cena by byla extremni, nemame moc co nabidnout. Bedard, Nazar, Byram a asi i Knight jsou nedotknutelni a zbytek nejspis nema patricnou leverage.
Pochybuju, ze by Jim Nill skocil po tech draftech co nam zbyly, na druhou stranu to nevypada, ze by ho…