Chicago prohrálo v nájezdech s Vegas, Dach se poprvé trefil
Blackhawks sehráli proti Vegas povedené utkání, v brankářském duelu byl ale nakonec úspěšnější Marc-André Fleury. Jedinou branku zápasu, svou první v NHL, měl dlouho na svědomí nováček Kirby Dach, který se z gólu radoval teprve ve svém druhém střetnutí. Po Määttově akci srazil kotouč za čáru kolenem, ale i takové trefy se počítají. Robin Lehner pochytal celkem 33 střel, zatímco Fleury si připsal o dva zákroky méně a oba brankáři se předvedli ve výborné formě. Přesto si bude domácí gólman asi vyrovnávací branku trochu vyčítat. Jen minutu a půl před koncem, už při hře v šesti, totiž Holden po pěkné křižné přihrávce trefil kotouč po ledě přímo mezi jeho betony. V prodloužení Hawks ubránili další oslabení a o vítězi rozhodly až nájezdy, ve kterých se kromě Toewse prosadili Marchessault s Theodorem. „Prohrávat není legrace, ale skutečně si myslím, že jsme hráli dobře. Vegas má výborný tým. Trefili jsme několikrát tyčku, pár dalších slibných šancí neproměnili, mohlo to dopadnout jinak. Tak to prostě je, s tím se musíme porvat. Ve třetí třetině pak přidali, na to si musíme dávat pozor,“ zhodnotil Lehner. V utkání se zranil obránce Connor Murphy a bude mimo hru asi dva týdny.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
MS 2026
Nenadelas nic, organizace je zalita sluncem, uspesny GM prodlouzil a cekame az si nas SC najde :)
Kaiser za Ušáky uz ani nehraje a mimo sestavu. Popravde jsem hodne zvedavej jak si ta skvadra vysokych draft picku v obrane povede dalsi rok.
Pro Del Mastra podle me neni misto, Rinzel a Levshyunov prvni sezona bolava, v podstate jedinej, kdo udelal opravdu progres je Crevier. Opravdu by to…
Tak trenér Švédů je lehce debil a celkového švedi moc nemusí , ty jsou rádi ze po MS konci .
Hodil, ale vedeni tvrdi, ze za par let hrajeme o SC, takze to jiste zvladneme i bez nej ;)
Frondell vcera velka chyba a pak gol....Celkove mu asi trener moc neveri.
Stenberg by se hodil no :-)
myslim, ze po vcerejsku bude Frondell na soupisku pripsan :)