NHL 2014/2015

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
Mirek napsal

Bowman rukavici nezvedá, ale na 99 % ji zvednou Blues, ti jsou tím naopak známí :) Jets a Preds už se svými trumfy možná přišli, to by bylo, aby na to Blues neodpověděli :) Bowman spíš zase připraví nějakou maličkost, tak snad bude mít šťastnou ruku.

Santorelli se mi zdál celkem fajn, u Fransona nevím, moc ho neznám a reporty z Toronta beru s rezervou. Fanoušci a média Leafs svoje hráče často přeceňují, i když se je snaží z týmu za každou cenu vyrazit a to je možná tak trochu případ i toho Fransona, ale kdo ví… btw jestli se nepletu, tak Fransona Preds draftovali a už tam hrál, takže nejdou do neznáma. Když nad tím přemýšlím, tak tak vlastně hrál už i Santo (nebo si ho možná pletu s jeho bráchou :)). 1. kolo se zdá docela dost, ale posily to jsou.

Vtipný je na tom ale hlavně Jokinen, veteráni málokdy míří na druhou stranu, když jeden z nejlepších týmů v NHL takhle posiluje. V podstatě má najednou před sebou spoustu volna, se kterým asi nepočítal a možná, že ho uvidíme na MS v Praze?

shaacul napsal

V létě se bude počítat každý dolar a hráč 4. lajny za 1,5 mega je docela luxus. Krueger je na druhou stranu klíčovým hráčem pro oslabení a předpokládám že ho Hawks podepíšou na delší kontrakt za peníze něco málo přes dva milióny za rok.
A pak se bude muset ušetřit na jiných hráčích bottom 6. Norstrom bude podle mě ochotný podepsat smlouvu, pokud bude jednocestná a víceletá, za peníze blížící se platovému minimu. A pak je otázka jestli na dvojnásobný plat Smitha bude dost peněz.
Na druhou stranu, pokud peníze budou, dá se od Smitha čekat životní sezóna, bude mu 27, bude UFA a to znamená šanci na pro hráče jeho typu na jediný delší kontrakt za slušné peníze.

shaacul napsal

Montreal shání kvalitní křídlo, ne hráče do konce sezóny ale někoho na delší dobu. Ve hře jsou jména Emelin a Eller. Podle všeho by chtěli někoho mladého. Hodně by se mě líbilo kdyby se podařil trejd Sharp - Emelin.
Emelin by mohl být TOP4 obránce v Chicagu. Oproti Sharpovu kontraktu je to jen 1,8 mega dolů, tzn. méně než by bylo potřeba.
Z dnešního zápasu jsem si odnesl ještě jednu věc. Smith i vzhledem k svému poměrně vysokému kontraktu je postradatelný. Je sice součástí elitní obrané dvojice a to ne jen Hawks ale celé NHL(!), ale je vidět že ten důležitejší je Krueger. Dokážu si představit že Smith bude vyměněn a jeho pozici pro příští sezónu zaujme někdo levnější, nabízí se například Nordstrom.

Mirek napsal

Těžký hodnotit, můžeme si říct s odstupem jednoho nebo dvou let… :) Kane je nejlepší hráč z těch jmenovanejch, ale kdoví, co se mu honí hlavou. Winnipeg si teď pomohl, místo zraněnýho Kanea má užitečnýho Stafforda a Myers/Bogo to je asi v zásadě jedno. Mladej Lemieux vypadá dost dobře, Armia taky, jenže nikde není psáno, že se určitě prosadí i v NHL. Za Kanea ale solidní návratnost. To první kolo bude někde kolem 27. místa (záleží na tom, jak daleko se dostanou Blues a NYI). Pro Buffalo taky slušný, Kane je dobrá posila a všechno, co Sabres pustili, si mohli dovolit ztratit. Jen by mě zajímalo, jaký jiný nabídky na Myerse měli jinde (třeba Tampa).

BTW GM Sabres Tim Murray prý na výměnu hodně tlačil, Chevy byl celkem v klidu, kdyby mělo k výměně dojít až v létě. S Vancouverem údajně uzavřeli jednání s tím, že mají rozjednanou větší výměnu jinde, ale u Canucks už asi taky s Kanem přihořívalo.