NHL 2014/2015

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
shaacul napsal

Pokud ještě neznáte - http://www.generalfanager.com/ nová stránka týkající se sestav týmů a platů hráčů, capgeek to ještě není, ale je tam historie platů a je to první stránka kde jsem objevil třeba i nové smlouvy mladíků které Hawks podepsali v poslední době.

voNt napsal

.. Kronwall byl (prekvapive) suspendovan! Takovych hitu rozdal spousty a myslim, ze take takhle trefil nekoho od nas (JT?). No nevadi mi, ze ten DET je na vychode .. :-)

Zvysili se sance, ze TMP tedy ten 7. zapas da a snad pak da i MTL s "best-current-goalie-on-planet" ... Bes cist ty clanky na tsn -- uz se mi ta stranka celkem 'zajida', highligty jsem zacal jiz sledovat na nhl.com, kde vzdy ten 'recap' zahrnuje i nejake to povidani, hity a zajimave situace ..

shaacul napsal

Jaeckel to pojmenoval tak že současný tým Hawks je přesně to co celá liga nenáviděla 10-15 let nazpět na Detroitu. Ten tým nebyl na první pohled lepší než ostatní, kolikrát ani herně nedominoval, ale vyhrával, vyhrával, vyhrával.
Kdežto když se podívám na Blues tak o Bowmeesterovi se vždycky pěli ódy, ale nikdy nic nevyhrál, to samé Backes, Steen. Pro mě to jsou všechno dobří hráči druhého sledu, jako u nás třeba Saad, Hossa nebo Crawford. Je dobré mít je v týmu ale nejsou rozdílový v klíčových momentech. Jsou to spíž svaly než kostra, pokud se o ně chceš opřít jako o kostru tak se ti to všechno zhroutí.

Neč napsal

Nepopírám, současné Chicago má ten vnitřní charakter nebo jak to nazvat úplně jinde než St. Louis. Je pravda, že ten tým hraje nejlíp, když už je u zdi. A že dokáže vyhrávat zápasy, ve kterých není lepším týmem.

Jinak souhlas s těmi jmény, nejspíš to nejsou hráči pro playoff. Bouwmeester za 18 zápasů playoff 2 nahrávky, přitom v základní části hraje solidně. Oshie 30 zápasů 5 + 4 a -12, Backes 29 zápasů 5 + 8 a -5, Steen 31 zápasů 6 + 8 a -8.

Pro mě je ale otázkou, jestli je ta cesta začít měnit samotný jádro týmu úplně správná... Nevim jestli to je úplně správný příklad srovnání (jelikož tam se GM asi zbláznil), ale třeba Philla po roce 2011 po ne úplně povedeném playoff, chtěla taky udělat ten poslední krok a byť za sebou měla dobrej rok 2010, tak poslala dál Richardse, Cartera, pak i van Riemsdyka... A jak to skončilo všichni vidíme.

Podle mě prostě není úplně nějaký instantní návod na to jak zajistit úspěch v playoff a trocha trpělivosti neuškodí. V playoff to je kolikrát o jednom zákroku, odrazu puku, šťastný teči... Myslím, že v St. Louis si to sami vyhodnotí a něco změní, ale zároveň si myslim, že do jádra toho týmu se sahat nebude, navíc hráči jako Toews, Keith, Seabrook, Chára, Bergeron, Marchand, Doughty, Carter nerostou na stromech a když už je tým má, tak pokud je měnit nemusí ani je nepustí.

Hráče maj podepsaný krom Stastnyho za celkem slušný peníze, problémy se stropem jim letos rozhodně nehrozí, spousta silnějších týmů bude nucena se hráčů zbavovat, liga by se mohla zase trochu vyrovnat. Pokud dobře doplní tým, budou podle mě zase hodně nebezpečný. Jestli jim to přinese úspěch v playoff? Těžko říct...

Jak jsem se tu rozepsal, tak mi přišla do hlavy ještě jedna věc. Po roce 1997, kdy jsme deset let nevyhráli sérii. Jak by asi historie vypadala, kdyby si v roce 2006 STL v prvním kole draftu místo Erika Johnsona vzala Toewse... Tallon a vzdejme mu velký dík měl především na draftech velmi šťastnou ruku a naštěstí tím ukončil éru Mironovů, Zhamnovů, Arnasonů, Bellů a Calderů...

Mirek napsal

S tím nesouhlasím. Phoenix přišel potom, co ten tým za sebou už měl jeden úspěch, to se pak hodnotí jinak. Crawford byl s otazníkem, ale nebylo třeba sekat hadovi hlavu. Blues za sebou nemají nic. Těžký soupeře máš všude, to jako výmluvu neberu. Kdo by pro Blackhawks byl v letošním playoff v prvním kole ze západu slabý soupeř? Možná jen Vancouver. Chápu, že Allen pustil blbý góly, ale to se prostě stává, laciný branky, zranění, hloupý vyloučení, těch překážek se na cestě k titulu najde víc než dost. Ta cesta prostě není snadná. Crawford a Darling každý podělali jednu první třetinu a jak na to zareagovali Hawks? Položilo je to? Dubnyk měl jeden blbej zápas a jak chytal ten další? Blues vypadají, že je každá překážka v playoff rozhodí, nedokážou se přes nic dostat. Jistě tři roky po sobě je pořád malej vzorek, ale jestli mají za poslední čtyři série bilanci 6–16, tak to prostě dobrý není. Problém, alespoň zvenku, se zdá být v tom, že když něco nejde podle plánu, tak se nedokáží přizpůsobit a a urvat to jinak. Jenže podle plánu to nejde nikdy.

Srovnání s Hawks možná trochu kulhá, ale namátkou: v sérii s Detroitem ta známá scéna se Seabrookem a Toewsem na trestné, finále proti Philly a přeházení útoků, takže byl vždycky jeden z trojice Kane, Toews, Sharp na ledě proti třetí obraně Flyers a ne proti Prongerovi, dva góly na konci v posledním finále proti Bostonu, Hossa/Kane v sérii s Nashvillem v roce 2010 atd. Ne vždy to vyjde, ale kolik podobných momentů mají Blues za poslední čtyři roky? I ta série s Phoenixem, Crawford pustil blbý góly v prodloužení a tým mu pak vůbec nevěřil. Allen pustil blbej gól, ale Blues mají dost času s tím něco udělat. Hawks toho za poslední dva týdny otočili dost. Anaheim proti Ducks toho otočil taky dost.

Tohle v St. Louis nefunguje ani trochu. Taras, Schwartz, Pietrangelo a další musí zůstat. Bouw, Backes nebo Oshie jsou kvalitní hráči, ale opřít se o ně Blues očividně nemůžou. O kolik jsou Keith a Toews šikovnější hráči než Backes a Bouwmeester? Kdyby se tihle dva vyměnili, tak věřím tomu, že za poslední čtyři roky mají Blues alespoň jeden pohár. Nebo Bergeron a Chára/Seidenberg. I ten Vancouver došel jednou až do finále a San José aspoň do finále konference…