NHL 2014/2015

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
Mirek napsal

Částečně. Nečetl jsem to dál, ale prý existuje blog, kde jsou (erotické) povídky o Toewsovi a Kaneovi (asi ne dohromady?). Na něm měl být příspěvek, obhajující Kanea jako člověka, který se nedopouští znásilnění nebo tak něco. Teď už je ale smazaný. A ten příspěvek komentovala dívka, která popisuje tu situaci z LA v listopadu 2014, existují screenshoty těch komentářů. Je pravděpodobný, že Hawks byli tou dobou už z LA pryč, ale důkazy se budou hledat těžko. Navíc se to mohlo stát třeba o den dřív, na paměť se spoléhat nedá. To je zase stejné kolečko: není kouře bez ohně, ale nejsou důkazy o tom, že něco provedl nebo ne, navíc, jak se proti podobnému obvinění bránit? Je to pravda celé, vůbec nebo jen zčásti?

Mirek napsal

Mám podobný info, daně 30–50 % podle místa, escrow loni 15 %, agent 3–6 %. Ale je fakt, že v tom Averyho článku je dole poznámka, že původně tam bylo napsáno 25 % pro agenta, ale pak to změnili na „agent and management fees“. Jenže netuším, co pod ten management fees patří, daňoví poradci, osobní trenéři, specialisti na výživu atd.? Stejně, jak píšeš, to je předpokládám fixní částka a ne procenta podle platu.

Napíšu na ti mail…

Karlos napsal

Ten clanek je v podstate kravina,hracum zustava priblizne polovina,casto pod,jak u koho....blabol typu 25% z platu pro agenta,to me pobaviloasi nejvic,to kdyz zastupuje x hracu,mu nejakej dolcek hodi:)) samozrejme nesmysl,agenti drtive berou jednorazovej poplatek ze smlouvy,kterou vyjednaj a to se ctvrtine ani nepriblizi,hrac by musel byt na hlavu,aby si drzel agenta,ktery ma 3-5 x vic nez on a jeste k tomu od vsech hracu,ktery zastupuje....krasne to vystihl Mira,na tech farmach,to by tam rostaci u toho museli jeste chodit do prace na brigady....naklady s hokejem sou 0,a to i tady od 2.ligy vys,prvni izolacku sem si koupil v 37 v preboru,predtim za 32 let mozna dvoje tkanicky,ale to sem nepatri....bezpochyb naklady sou tam obrovsky,to jiste...videl bych asi nejvetsi problem u zkrachovalcu spis nejaky nepovedeny investice,ke kterym je tam vedou od druhy tridy....a taky neschopnost se vratit k normalnimu zivotnimu stylu,kdyz na ucet prestanou ty broky pristavat,to pak mizi rychle...muzu kdyztak-Miro-,na toto a i jiny temata ti domluvit rozhovor s Karlem Pavlikem,coby 18 let skaut v CHI o tom bude vedet dost,nebo s jeho tatou,13 let skaut NYI a v soucasny dobe jakysi agent ve Sport Investu,ale toho moc nevidam...

shaacul napsal

Spíž než etnikum bych to vyděl na prostředí. Hokejisté jsou poměrně málokdy z chudých, nevzdělaných poměrů, mají už tedy nějaké základy umět zacházet s penězi. I v Americe je to sport spíž pro bohaté, tím spíž v Evropě.
Hrát fotbal nebo basketball je relativně levné a tak se může prosadit i někdo z chudých poměrů, pro takového člověka je to často jediná šance se vyhrabat z chudoby. Na toho se pak může navěsit x lidí (širší rodina, "přátelé") co ho vysávají, navíc hráči NFL i NBA jsou více známy svým "hedonistickým" přístupem. Kane před pár lety který byl na poměry NHL velký pařmen ale v NBA/NFL by byl spíž ten umírněnější. A to pak prachy taky letí.

Mirek napsal

U hráčů NFL/NBA jsem před nedávnem četl článek, že bylo/je celkem běžný, když si mladej hráč po podepsání první velký smlouvy hned bere půjčku na dům, auto atd. a ručí svým budoucím výdělkem. Což jsou ale peníze celkem nejistý, přijde zranění nebo ztráta formy a o kontrakt může přijít. A na základě ručení budoucím výdělkem jim půjčují jen subjekty značně pochybný, někde na hranici lichvy. Takže propálit si budoucnost není úplně složitý ani pro profesionální sportovce. A jak ukazuje případ třeba toho Jacka Johnsona, někdy to ani nemusí být o blbosti, spíš jen smůla na lidi :(

Neč napsal

Tak jsem na to mrkl a federální daň za rok 2014 podle wiki 35,7% plus asi státní daň, která je v Illinois 5%, jinde až po cca 10%. Pokud něco sebere manažer a NHLPA, která to stejně myslím vrací pokaždé když se lize daří, tak stejně to je +/- 40% co dostane čistá ruka.

S tím průměrným platem v extralize bych to viděl i malinko výš. Navíc u nás jsou hokejisti OSVČ a co mám zkušenost, tak jsou schopný si klidně odepsat i izolačku... Pokud by bral 100 000,- tak věřím tomu, že čistá ruka se i včetně agenta na 75 000,- dostane.

Jinak to téma NFL - NBA, jedna citace:

When a player signs a big fat contract during free agency every summer, one would think that they'd be set for life.
A lot of times, these contracts are close to nine figures.
That being said, 60 percent of NBA players file for bankruptcy five years after retirement.

Takže asi tak, trochu to nechápu, ale asi to má co dočinění s etnikem a prostředím, ze kterého hráči vyjdou a v kterém pak jsou...

shaacul napsal

Těch 5% bych bral jako to co uspoří pokud si nedávají bacha. Tak to i ten Avery popisuje, přestože byl relativně rozumný tak rozházel mega (prostě protože ho měl) za zbytečnosti. Navíc musí být těžký se nepřizpůsobit týmu a v každém týmu máš aspoň 10 hráčů co mají nebo měli aspoň jednu +15 mega smlouvu (v Chicagu jich bylo loni 14), jsou za vodou, a podle toho tak taky žijí.
Koneckonců u obyčejných lidí ty počty fungují cca podobně. Máš průměrný plat (cca 26600,-). Na ruku dostaneš 20000,- a když započteš superhrubou mzdu (nebo náklady zaměstnavatele) tak jsi dostal cca 57% toho co jsi stál zaměstnavatele. Někde musíš bydlet, něco musíš jíst, něco mít na sobě, nějak se musíš dopravovat a taky opravovat a udržovat to co už máš= mandatorní výdaje, tak 2/3 toho co vyděláš => a z 20000 ti zbyde tak 4000-6000 na další výdaje a na konci sis našetřil kolik?

Mirek napsal

Deprese jsou velký problém, v Anglii se před nedávném docela mluvilo o tom, že tam je brzy na mizině hodně bývalých fotbalistů.

To, že je mají ve výsledku hráči něco mezi 1/3 a 1/2 platu mi přijde srozumitelný, ale 5 % je fakt málo. Pokud to dost zjednoduším, tak 5 % z nového platu Desjardinse dělá ročně 40000 dolarů. Vzhledem k tomu, že dolar má reálně hodnotu asi 10 Kč, tak to má měsíčně 33333 Kč, což je kolik? 1,5 průměrnýho platu?

A kluci, co hrají na farmě s platem 75000 dolarů, tak dejme tomu, že v těch jeho počtech by byly třeba na 30 % kvůli nižšímu zdanění, což dělá reálně hodnotu 18750 Kč.

Dobrej extraligovej hokejista má u nás kolik, 100000 Kč měsíčně? A po zdanění, pojištění, platu agenta mu zbyde polovina?

Divoký počty :)