NHL 2014/2015

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
Neč napsal

Otázka je jestli vůbec chceme šetřit na Oduyu, případně to za kolik bude ochoten hrát. Letos to z jeho strany zatím je spíše zatím lehčí podprůměr. Je fakt, že ale Q nechá radši hrát půl hodiny v zápase Keitha s Hammerem, než aby tam poslal někoho, komu nevěří. Jak píše Mirek, Keithova smlouva za 5,5M na rok je pro nás zlatá, ten rozhodně pryč nepůjde. Otázkou je co ten Crawford, hodně bude záležet na play-off, ale spíš si myslím, že odejit nebude. Q mu hodně věří a nechává ho chytat dost často i když by mu občas ulevil mohl. No uvidíme uvidíme v létě, jak se s tim Bowman popasuje... Každopádně letošní léto pro nás bude asi hodně zajímavé hlavně co se týče útočníků. Jsem zvědavej, kdo si třeba vezme Bickellla za 4M na rok, to je snad reálný jen u Tallona na Floridě :)

Mirek napsal

Výměna Kanea je nesmysl, marketingově to nedává smysl, je to hvězda a tahoun, v důležitých chvílích je vidět a v těžkých situacích je úspěšný, to není jen tak. S Toewsem podepsali smlouvy, které se zdají být vůči Chicagu výhodnější než co by dostali jinde. McDavid může být Crosby nebo taky ne, může mu to chvíli trvat než se prosadí, viz teď třeba tak trochu MacKinnon. Na to Hawks nemají čas.

Jaeckel píše, že výměna by se mohla týkat někoho o trochu méně důležitého a prý ten hráč dokáže být docela hovado. Sharp a Bickell se berou jako jisté odchody, Toews a Kane jsou podle mne mimo hru. Takže zbývá Keith, Seabrook, Hossa a Crawford. Ostatní jsou výrazně méně důležitý (no možná ještě Hammer). Pochybuju, že by se poznámky o povaze a chování týkaly Hossy a ani na Seabse mi to moc nesedí. Keith by zase moc neušetřil, za jeho peníze se někdo se srovnatelnou kvalitou pořídit asi nedal. Všechno tak ukazuje na Crawforda, letos sice často drží tým nad vodou a v playoff většinou taky nezklamal, rozdíl mezi jeho výkonností a jeho náhradníky ale neodpovídá rozdílu v platech. Scotty dřív razil názor, že v brance nemusí mít Haška, že mu stačí Osgood, lehce nadprůměrnej gólman, kterej nepustí v důležitejch zápasech lacinej gól. Ty peníze se dají investovat lépe. Na druhou stranu, Raanta, Darling, potažmo Nilsson nejsou prověřený a kdo ví, jak budou reagovat v zápasech o vyřazení.

shaacul napsal

Osobně výměně Kanea taky moc nevěřím. Očekávám že nějaké rozhovory proběhnou ale ve stylu Chicago - možná ano, ale museli byste dát absolutní 1.draftu a něco navíc. Buffalo - nabízíme 2x první kolo draftu ale ne absolutní jedničku. Sorry vzájemný nezájem.
Reálněji bych vyděl odchod Crawforda. Bowman může být před rozhodnutím.
Varianta A - Špičkový gólman a tři výborní beci + tři nezkušení beci nováčci nebo starší podprůměr.
Varianta B - dva (tři) nadějní gólmani, s potenciálem být budoucí velmi dobrá jednička a 4 špičkový beci, jeden průměrný a jeden nováček.
Já osobně bych volil variantu b, minimálně pokud bude lodivodem Queneville, který staví právě na obráncích.

Neč napsal

Částečně je to tak, teď nás drží hlavně brankáři. Vermette, za mě teda zatím velký zklamání. Tohle je hráč, který že by chtěl delší smlouvu přes 5M za rok? U Timonena se asi o moc víc čekat nedalo. Hráč ve 40ti, který rok nehrál asi nemůžeme čekat zázraky. Snad ale hlavně do playoff bude platný, ale zatím ta rychlost je skutečně bída. Probouzí se snad pomalu Sharp, po ledě lítá, občas mu tam i něco padne. Bickell a Versteeg jsou teď z formy. Obecně mám pocit, že Q Bickella moc nemusí, pravidelně ice-time kolem deseti minut, Versteeg jednou zahraje super a jednou to je na pěst, to jeho míchání to je kolikrát o nervy. Nejlepší naši hráči v současný chvíli jsou asi Keith, Hjalmarsson a teďi Crawford. Hrajou dost spolehlivě a i díky nim zase tak často nefasujeme.

Domin222 napsal

S Darlingem se počíta řekl GM: proto taky podepsal novou smlouvu na další 2 roky.Corey poslední zápasy chytá velmi dobře určitě chytá formu na Play-Off.Osobne si myslím že tým opustí Raanta.Darling prokázal že je velmi slušná náhrada za Crawforda a je i o poznání lepší než Raanta.Ale kdyby odešel Crawford moc bych se tomu nedivil ale Darling zůstane určo a proč taky ne chytá velmi dobře.Osobně se mi víc líbí Darling než Raanta.Uvidíme.

shaacul napsal

Re Nilsson - počítám že jeden z trojice našich brankářů kteří letos hráli NHL bude vyměněn. Osobně doufám v rámci úspor v Crawforda. Pak ano, šance prosadit by byla. V Chicagu už několikrát v poslední době ukázali že se nebojí dát šanci mladému brankáři, který začínal jako 3-4 týmu, a je na něm jestli uspěje nebo ne. Proti Raantovi a Darlingovi by začínal zezadu ale šanci by měl.
Pokud Crawford zůstane moc tomu nevěřím, Nilsson v KHL hraje výborně, je jednička, proč jít na farmu do týmu s jasnou jedničkou, když můžu za mnohem lepší peníze být jednička v KHL?